ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

امام جمعه شیراز: آقای وزیر ارشاد اگر کنسرت حلال است، چرا در مشهد برگزار نمی شود؟ اگر حرام است و ضرر دارد، پس برای همه مسلمانان مضر است و حرام

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

امام جمعه شیراز همچنین با بیان اینکه وزیر ارشاد گفته است که برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مشهد مقدس به‌خاطر احترام به امام رضا(ع) انجام نمی‌شود، گفت: از آقای وزیر ارشاد سئوال می‌کنم که اگر برگزاری کنسرت حلال است و جایز و بی‌ضرر، چرا خدمت امام رضا(ع) برگزار نمی‌شود؟ اگر حرام است و ضرر دارد، پس برای همه مسلمانان مضر است و حرام. حرام را توسعه ندهید و گناه را تشویق نکنید.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله اسدالله ایمانی، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به در پیش بودن هفته دولت، با بیان اینکه دولت یازدهم مانند سایر دولت‌ها علاوه بر آنکه نقاط مثبت فراوانی دارد و نقاط منفی نیز در کارنامه‌اش دیده می‌شود، گفت: این چنین نیست که بدون توجه به نقاط مثبت، تنها مسائل منفی دیده شود. انصاف و عدالت در قضاوت باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه تورم طی سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش داشته است، گفت: علی‌رغم پائین آمدن تورم، رکود سرجای خود مانده و زندگی مردم تحولی پیدا نکرده و برجام که علی‌الظاهر آرامش نسبی را ایجاد کرد اما اثرات آن بر سفره مردم ملموس نیست.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: باید دولت از همه اهرم‌ها برای برداشته شدن تحریم‌ها استفاده کند. برقرار کنندگان تحریم‌ها خودشان اعلام کرده‌اند که ایران به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیست، اگر اینگونه اعتقادی هست، چرا تحریم‌ها را روا داشته‌اند، چرا آنها را بر نمی‌دارند.

آیت‌الله ایمانی گفت: دولت مردان باید برای شکستن رکود، رونق اشتغال و رونق تولید تلاش بیشتری داشته باشند و مسئولان مسئولیت را طعمه و ابزار خواسته‌های فردی و جناحی قرار ندهند، زندگی مسئول نباید تفاوت زیادی با مردم داشته باشد. مسئولان انقلابی باشند و موضع‌گیری انقلابی داشته باشند و از اعتماد به دولت‌های خارجی خصوصا انگلیس و آمریکا پرهیز کرد.

امام جمعه شیراز ضمن یادآوری اینکه قصد تذکر مسائلی را دارد که نکات منفی نیست، مردم را سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی و سرمایه‌های مردمی، فکر مردم و نقدینگی مردم و… را پشتوانه دولت برشمرد و لزوم بسترسازی برای تداوم حضور مردم در صحنه‌ها را مورد تاکید قرار داد و خطاب به مردم گفت: این نظام و مملکت متعلق به شما است به صحنه بیایید و نقدینگی‌ها و فکر و سرمایه خود را در مسیر رشد و اعتلای کشور به‌کار گیرد.

او از دولتمردان خواست که به مسائل فرهنگ دینی و انقلابی توجه لازم را داشته و معنویت را به‌عنوان پشتوانه این نظام، تقویت کنند و اجازه ندهند عده‌ای با تشویق افراد به گناه، معنویت را از جامعه بگیرند.

امام جمعه شیراز همچنین با بیان اینکه وزیر ارشاد گفته است که برگزاری کنسرت‌های موسیقی در مشهد مقدس به‌خاطر احترام به امام رضا(ع) انجام نمی‌شود، گفت: از آقای وزیر ارشاد سئوال می‌کنم که اگر برگزاری کنسرت حلال است و جایز و بی‌ضرر، چرا خدمت امام رضا(ع) برگزار نمی‌شود؟ اگر حرام است و ضرر دارد، پس برای همه مسلمانان مضر است و حرام. حرام را توسعه ندهید و گناه را تشویق نکنید.

وی از دولت خواست که رشد علمی و شتاب رشد علمی فراموش و در هیاهوی سیاسی گم نشود.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به ۳۱ مرداد و روز بزرگداشت مسجد، گفت: مسجد اولین نهاد اجتماعی در اسلام و در عرف و ادبیات اسلامی، کانون ارتباط و پیوند امام و امت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام(ص)، امیرالمومنین(ع) و امام رضا(ع) تمام امور خود را در مسجد سامان داده و دنبال می‌کردند، گفت: انقلاب‌های مردمی و اسلامی هم از مسجد نشات گرفته و به همین دلیل تمام دشمنی‌های دشمنان اسلام و امت اسلامی نسبت به مسجد روا داشته شده است.

امام جمعه شیراز گفت: امروز هم مسجد را باید حفظ کرد،‌ کانون فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و … همه امور در جامعه اسلامی مسجد است. آنکه بچه مسجد محسوب می‌شود و دین خود را در مسجد فراگرفته، سلامت دینش حفظ شده و آنکه در غیر مسجد دین یاد گرفته نتوانسته تا آخر سلامت دینش را حفظ کند. باید فرزندانمان را به حضور در مساجد تشویق کرده و مساجد را قدر بدانیم.

آیت‌الله ایمانی همچنین با بیان اینکه ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی کشور هم نامیده شده است،‌گفت: دفاع یکی از مسائل بسیار مهم در هر حکومتی است. امنیت، علم، اقتصاد و … همه یک زیربنا دارد و آن قدرت دفاعی است.

وی با یادآوری اینکه قرآن برای ارتقاء و حفظ قدرت دفاعی به مسلمانان دستور و تاکیدات صریح دارد،‌ گفت: اگر آن روزهایی که صدام با موشک دزفول را هدف قرار می‌داد، ما هم موشک داشتیم آیا صدام جرات می‌کرد آن اقدام را انجام دهد، چرا در دوران فتحعلی شاه، عهدنامه ننگین ترکمانچای به ما تحمیل شد یا در زمان رضا شاه حتی سه ساعت هم نتوانستیم در مقابل نیروهای مهاجم مقاومت کنیم.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به قدرت دفاعی کشور بی‌تفاوت بود، گفت: قدرت دفاعی باید روز به روز تقویت شده و توسعه داده شود. اگر لازم باشد از آب و نان ملت باید گرفته و صرف تقویت قدرت دفاعی شود. دانشمندان ما باید موشک‌های نقطه‌زن و دور برد با قدرت‌ها و بردهای متفاوت بسازند.

امام جمعه شیراز قدرت دفاعی ایران را عامل بازدارندگی مهم بر سرراه آمریکا دانست و گفت: آمریکا می‌داند که اولین اشتباهش، آخرین اشتباه خواهد بود و اختیار را از دست او خارج می‌کند، شاید او شروع کننده باشد اما پایان کار دیگر دست او نخواهد بود. همه همسایگان ایران هم می‌دانند.

آیت‌الله ایمانی قدرت دفاعی بالا، وجود موشک‌های با برد ۲ هزار کیلومتر و قدرت نقطه‌زنی را افتخاری برای ایران دانست و تاکید کرد که قدرت دفاعی بالا زمینه‌ساز ارتقاء امنیت، توان اقتصادی،‌ امکان دستیابی به توسعه علمی در دانشگاه‌ها و رشد توان حوزه‌ها و بازار خواهد شد.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,