ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

برخی نسبت به رسیدگی به مفاسد اقتصادی اهتمام ندارند

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۰

حسینی همدانی

امام جمعه کرج با بیان اینکه ظاهرا برخی اهتمامی به رسیدگی جدی به مفاسد اقتصادی ندارند، تاکید کرد: برخورد قاطع دولت با مسئولان فاسد مطالبه جدی مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی در نماز جمعه این هفته کرج، با تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق(ع) اظهار داشت: امام صادق(ع) به جز کار فرهنگی کار سیاسی نیز انجام می‌دادند و ایشان تحرک سیاسی داشتند و در برخی از موراد نبض کار و ابتکارعمل در دست ایشان بود.

وی افزود: برخی افراد برخلاف واقعیت‌ها در کتاب‌های خود بیان کردند که امام صادق (ع) به فکر امامت و خلافت نبود و این موضوع درست نیست بلکه امام صادق(ع) با روش خود شیعه را حفظ کرده و توسعه داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه "سیاست" تنها  شمشیر به‌دست گرفتن و مبارزه مسلحانه نیست، تصریح کرد: امام صادق (ع) با خلفا نیز برخورد تحکمی داشت و در این بین از کار فرهنگی و تربیت شاگردان نیز غافل نشد.

امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر اظهار داشت: حضرت معصومه (س) دارای شخصیت علمی کامل و مقامات معنوی و فضائل معنوی بی‌شماری است.

وی با بیان اینکه نسبت به زیارت و تکریم حرم حضرت معصومه (س) در قم در روایات متعددی سفارش شده است، افزود: حضرت معصومه(س) دارای شفاعت کبری است و ایشان نیز از عظمت وجودی بالایی برخوردار هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه نامگذاری روز ولادت حضرت معصومه(س) به روز دختران نشان از اهمیت این قشر در اجتماع دارد، تاکید کرد: رسول خدا(ص) فرمود: بهترین فرزندان شما دختران هستند و یکی از علامت خوش قدمی زن آن است که اولین فرزندش دختر باشد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی بیان کرد: خداوند دختران را بخشش و هبه نامیده است؛ این موضوع نشان از اهمیت جایگاه زنان و بانوان در جامعه اسلامی دارد.

امام جمعه کرج بابیان اینکه اسلام برای زنان ارزش و جایگاه ویژه‌ای قائل شده است، بیان کرد: رسول خدا(ص) در ارزش‌گذاری بر مردان نحوه برخورد مردان با بانوان را ملاک قرار داده و فرموده‌اند که بهترین مردان کسی است که برای زنان خود بهترین باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه اثرگذار بودن زنان در جامعه سبب شده که این قشر مورد طمع دشمنان قرار گیرند، گفت:  دختر امروز زن فردای جهان اسلام است و دشمنان با روش ‌و شیوه‌های متعدد برای از پای درآوردن این قشر اقدام می‌کنند.

وی بابیان اینکه گاهی در مقام تکریم و ارج نهادن بانوان ارزش‌ها فراموش می‌شود، بیان کرد: امروز باید مقام تکریم دختران به آن‌ها گفته شود که با توجه به واقعیت‌های جهان برای مادران فردا نقشه‌های شومی کشیده شده و با هزینه‌کردن و استفاده از امکانات مادی و معنوی به‌دنبال گرفتن هویت بانوی مسلمان هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترسیم نقش زن در اسلام توسط دختران در جامعه، تاکید کرد: تربیت فرزندان توسط زن، بزرگترین خدمت به جامعه اسلامی است و این حرکت باید فراگیر شود.

امام جمعه کرج بابیان اینکه فرهنگ مبتذل غرب برای از بین بردن خانواده اسلامی و اختلال در بافت منسجم جامعه اسلامی از روابط آزاد وغیره استفاده می‌کند، تاکید کرد: این فرهنگ زن را به مانند کالایی برای بهره‌برداری خود خرید و فروش می‌کند و حتی زن را پشت ویترین مغازه‌ها قرار داده و قیمت برای او نصب می‌کنند. 

وی با بیان اینکه غرب نزدیک ۲۰۰ سال است که عریان‌گرایی را ترویج می‌کند، عنوان کرد: حتی برای خود استدلال دارند که اگر این امور آزاد باشد، موضوع شهوت و شهوات در اجتماع کنترل می‌شود. 

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه نگاه دین اسلام به زن نگاهی متفاوت با دیدگاه غرب است و غرب طور ترویج می‌کند که زن بودن برای یک انسان ننگ است، گفت: اسلام زن را ریحانه می‌داند و زن را قهرمان و مسئول کارهای سنگین و طاقت‌فرسا نمی‌داند.

امام جمعه کرج بابیان اینکه مادر بودن و فرزند‌آوری کاری خفت‌بار از سوی غرب نشان داده می‌شود، اظهار داشت: این اقدامات توطئه‌ای علیه خانواده و اجتماع است و یکی از مواردی که اجتماع را خراب می‌کند وجود افراد بی‌هویتی است که به هیچ اصلی پایبند نیستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با اشاره به اینکه دشمنی خود با استکبار را هرگز فراموش نمی‌کنیم، بیان کرد: صحنه‌گردان همه خباثت‌ها علیه ایران اسلامی استکبار جهانی و صهیونیست‌ها هستند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه آرامش‌بخشی در جامعه یکی از نقش‌های تاثیرگذار بانوان است، بیان کرد: ارزش‌های موجود در جامعه ماحصل وجود و تلاش‌های این بانوان است.

امام جمعه کرج با اشاره به دیدار خود با یکی از خانواده‌های جانباز تازه به شهادت رسیده در البرز بیان کرد: همسر این جانباز ۲۵ سال با این جانباز اعصاب و روان زندگی کرد و مطالبی بیان کرد که حتی تحمل چند دقیقه از مشکلات موجود برای بسیاری از افراد سخت و طاقت فرسا است.

وی با اشاره به اینکه بانوان باید از کیان خود حفاظت کنند، بیان کرد: زنان نباید خود را متبرج  و باید قابلیت و زینت وقار و حریم در مقابل نامحرم را در عرصه‌های مختلف اجتماعی بدون آسیب زدن به اخلاق جامعه ترویج کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به سالروز ۱۴ مرداد و حرکت عبرت‌آمیز مشروطه بیان کرد: در آن روز نیروهای حزب الهی خانه‌نشین شدند و روحانیت نیز تنها ماند و نتیجه آن شکست شد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان امروز از آن روز بیشتر هستند، گفت: امروز دشمن تلاش می‌کند که نیروهای انقلابی را با انواع حیله‌‌ها از میدان خارج کرده و دستان مرموز دشمنان و ایادی آن‌ها در داخل در این مسیر به شکلی عمل می‌کند که وانمود کنند مردم خسته شده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی طوری وانمود می‌کنند که گویی مردم خسته شده و کاری با امور انقلاب ندارند، ادامه داد: برخی سعی می‌کنند نشان دهند که مساجد خلوت شده و کسی از مردم دیگر تمایلی برای شرکت در نماز جمعه و اجتماعات اسلامی را ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه این برنامه‌های بیشتر برای تضعیف روحیه انقلابیون و قشر حزب‌الهی جامعه است، متذکر شد: حضور پرشورتر در نماز جمعه و مراسمات اسلامی می‌تواند نقشه شوم دشمن را نقش برآب کند.

وی با اشاره به نیت بدخواهان در کرج اظهار داشت: حتی برای نمازجمعه کرج نیز مانورهایی داده می‌شود و برخی افراد نمی‌دانند در صحنه مورد نظر دشمن بازی می‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه  یکی از راه‌های دشمن گذاشتن حرف در دهان افراد مورد اعتماد جامعه است و این موضوع نوعی نفوذ است، تاکید کرد: حضور جمعیت نمازگزاران مصلی کرج خار چشم دشمنان انقلاب است و عده‌ای برای کمرنگ‌کردن مردم در نماز‌جمعه کرج سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه حضور حزب‌الله و متدینین در اجتماعات اسلامی لازم است، تاکید کرد: عملکرد عده‌ای از مسئولان اعم از سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در استان قابل مشاهده است و مشاهده می‌کنید که برای یک برنامه سطحی و کم‌ارزش چگونه عمل می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه مراسم بزرگداشت و تکریم شهید مدافع حرم مورد بی‌مهری و کم‌مهری مسئولان البرز قرارگرفته است، تاکید کرد: مسئولانی که میزمدیریت خود را به واسطه خون و دفاع این شهید مدافع حرم دارند، حاضر نیستند ۱۰ دقیقه در مجلس یادبود این  شهید مدافع حرم شرکت کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در جلسات تکریم و بزرگداشت چند تن از مدافع حرم البزر دقت کرده‌ام که کدام مسئول حضور دارد، تصریح کرد: به جز تعدادی از مسئولان که همیشه حاضر هستند، مابقی مدیران حضور ندارند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه حضور در مراسمات یادبود مدافعان حرم برای بهره‌گیری و برکت کار مسئولان لازم است، بیان کرد: لازم نیست که آقایان در همه جلسات شرکت کنند اما روش این افراد کاملا مشهود است که تمایلی برای شرکت در این مراسمات ندارند.

وی با بیان اینکه تعظیم شعائر الهی نشانه تقوی قلب است و لازم است که مسئولان در این مراسمات شرکت کنند، گفت: مسئولی که برای شهدا وقت نمی‌گذارد چگونه می‌تواند دغدغه کار برای مردم را داشته باشد و اگر این مسئول به فکر جیب خود نباشد به فکر حزب و دسته خود است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه این همه حرام‌خواری کلان و قاچاق کالا و وجود برخی مدیران فاسد در برخی از مشاغل که بر اموال عمومی دست‌درازی می‌کنند، چگونه ظهور می‌کند، تاکید کرد:  فاصله با قرآن و احکام الهی و بیگانه بودن نتیجه‌ای جز این اقدامات ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه ظاهراً برخی اهتمامی به رسیدگی جدی به مفاسد اقتصادی ندارند، تاکید کرد: توصیه ما این است که در مورد مبارزه با مفاسد بی‌تدبیری نکنید و امید جامعه را به سمت نا‌امیدی و بی اعتمادی سوق ندهید و برخورد قاطع دولت و مسئولان ذیربط با "مسئولانِ فاسد" مطالبه جدی مردم است.

انتهای پیام/ 

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل