ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آمریکا تاکنون به تعهداتش در برجام عمل نکرده است

۲۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۸

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام

امام جمعه شهرکرد با تاکید براینکه برجام چیزی برای ما نداشت، گفت: آمریکا تاکنون به تعهداتش در برجام عمل نکرده است، مذاکرات برای رفع تحریم‌ها به‌صورت یکباره بود اما تحریم‌ها نه یکباره و نه تدریجی لغو نشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد، با بیان اینکه حقوق‌های نجومی سبب شکاف در جامعه می‌شود، اظهار داشت: کسانی که روی این مسئله کار می‌کنند باید با جدیت عمل کنند. نباید به افرادی که حقوق نجومی دریافت کرده‌اند دوباره میدان داده شود چرا که این مسئله نظام را تهدید می‌کند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به ۲۸ مردادماه سالروز کودتای آمریکا در ایران خاطرنشان کرد: کسانی که به آمریکا دل می‌بندد باید از این مسئله عبرت بگیرند، آمریکا هیچ‌گاه با ملت ایران صادق نبوده و همیشه در به‌ذلت کشاندن ملت ایران و غارت اموال ما دست داشته است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری برای روشن‌کردن چهره آمریکا حساسیت زیادی نسبت به برجام و مذاکرات داشتند، اما باز متأسفانه می‌بینیم که بعضی‌‌ها همچنان در مقام بزرگ‌کردن چهره آمریکا هستند.

نکونام با بیان اینکه برجام چیزی برای ما نداشت، ادامه داد: آمریکا تاکنون به تعهداتش در برجام عمل نکرده است. مذاکرات برای رفع تحریم‌ها به‌صورت یکباره بود اما تحریم‌ها نه یکباره و نه تدریجی لغو نشده‌اند.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه حقایق باید به درستی برای مردم بیان شود، افزود: آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد چراکه می‌داند شاهرگ حیاتشان در تیررس موشک‌های ایران است، در همین راستا باید گفت مذاکرات تهدیدی برای ما نبوده بلکه بسیاری از چیزهایی که داشتیم از ما گرفته است. انتظار این است که آقایان به این نتیجه تن دهند و به اقتصاد مقاومتی روی آورند.

وی با اشاره به ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به کشور خاطرنشان کرد: بازگشت آزادگان به کشور ثمره‌ای از مقاومت است. رزمندگان ما در اردوگاه‌های دشمن تسلیم نشده‌اند، مردانه ایستادند و با عزت به وطن بازگشتند چراکه مقاومت عامل پیروزی است.

نکونام با اشاره به جنایات آل‌سعود ادامه داد: باید به این مطلب توجه داشت که جنایان آل‌سعود و کشتار حجاج در بیت‌الله‌الحرام و منا، مانع انجام فریضه حج شد و مردم باید به این جنایات آگاه باشند. آل‌سعود همچنان غرق در جهل هستند و نمی‌توانند حقایق را درک کنند.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه آل‌سعود مست دلارهای نفتی و حمایت آمریکا است، گفت: اشتباه بزرگی است که خیال می‌کنند با این جنایات دنیا و آخرت‌شان را آباد می‌کنند، این‌ها در حال حاضر رسوای تاریخ هستند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال165 روز قبل