ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۳ اردیبهشت‌ امسال پدر الینا شش ساله بی‌خبر از سرنوشت شومی که انتظارشان را می‌کشید، او را برای عمل لوزه به بیمارستان برد.

خانواده به تصور این‌که این عمل هیچ‌گونه عوارضی ندارد و یک ساعت بیشتر طول نمی‌کشد، پشت در اتاق عمل انتظار الینا را می‌کشیدند، اما مدت زمان این جراحی، از حد معمول طولانی‌تر شد.

الینا بعد از عمل به کما رفت. این در حالی بود که خانواده او از مسئولان بیمارستان به دادسرای گرگان شکایت کردند. سرانجام چهارشنبه هفته گذشته و ۸۰ روز پس از این حادثه، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان درباره آخرین وضعیت جسمانی الینا اعلام کردند که این کودک دچار مرگ مغزی شده و احتمال برگشت او از کما ضعیف است.

مطرح شدن همین اظهار نظر بود که واکنش خانواده الینا را برانگیخت. آنها اعلام کرده‌اند که دخترشان همچنان در کما به سر می‌برد و گفته‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی را درباره مرگ مغزی دخترشان، قبول ندارند.

سهیلا مادر این کودک شش ساله به جام‌جم گفت: اکنون بیش از ۸۰ روز از به کما رفتن دخترم می‌گذرد. من و همسرم و دیگر اعضای خانواده لحظه‌های سخت و طاقت‌فرسایی را سپری کردیم. در این مدت پرونده‌های بالینی او را به پزشکان متخصص نشان دادیم که همگی نرسیدن اکسیژن به مغز دخترم را علت کما اعلام کردند.

وی افزود: پزشکان گفتند، زمان طولانی باید بگذرد تا دخترمان از کما خارج شود. حتی مسئولان پزشکی قانونی هم به ما اعلام کردند که دخترم مرگ مغزی نشده، بلکه به دلیل نرسیدن اکسیژن به مغزش به کما رفته است. حالا در چنین شرایطی مسئولان علوم پزشکی شهرمان اعلام کرده‌اند الینا مرگ مغزی شده است که با شنیدن این موضوع بشدت شوکه شدیم.

این مادر جوان تصریح کرد: زمانی که به آنها اعتراض کردیم که اگر امیدی به بهبود فرزندمان نیست و او مرگ مغزی شده، حداقل دستنوشته‌ای در این زمینه به ما بدهند که اجازه دهیم دستگاه‌هایی را که به دخترم وصل شده، از او جدا کنند؛ حاضر به این کار نشدند.

وی گفت: این در حالی بودکه همین مسئولان همچنان به ما می‌گویند که دخترم به کما رفته و علائم بالینی‌اش پیشرفت کرده و احتمال این که او از کما خارج شود، وجود دارد . امیدمان با این حرف‌های ضد و نقیض رنگ باخته است. نمی‌دانیم حرف چه کسی را باور کنیم. فقط خدا می‌تواند به دادمان برسد. دیگر امیدی نداریم که حتی پرونده قضایی مان هم به سرانجام برسد. دخترم بیش از ۸۰ روز است که به کما رفته است. اگر او مرگ مغزی شده بود باید در همان روزهای نخست دستگاه‌ها را از اوجدا می‌کردند نه این که در این چند روز نظر‌های متفاوتی در این باره ارائه کنند.

 

جام جم

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,