ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مجتبی ثابتی مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: بحث قراردادهای نفتی به مراتب مهم‌تر از درگیری‌ها و بازی‌های سیاسی است و بیشترین خطر این است که نکند این بحث تبدیل به یک درگیری سیاسی شود. حتماً‌ در بازی‌های سیاسی هم می‌توان چنین خطری را احساس کرد ولی این مسئله یکی مسئله ملی است.

وی افزود: اگر هنوز مصدق و کاشانی نامی دارند،‌ به دلیل قراردادهای نفتی است که نفت را ملی کردند. بر همین اساس ما نگرانیم که دوستان اقتدار ملی، هویت ملی و استقلال اقتصادی را مبتلا به بازی‌های سیاسی و درگیری‌های قدرت کنند.

ثابتی ادامه داد: بر اساس اصل ۹ قانون اساسی کسی نمی‌تواند استقلال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را به هر بهانه‌ای مخدوش کند، کارشناسان بزرگ به صورت علمی و متقن اثبات کردند که این قراردادها نفی جدی استقلال اقتصادی و سیاسی  و نقض اصول امنیتی کشور است، زیرا حق اکتشاف، بهره‌برداری و تمام مراحل فروش نفت با کشورهای خارجی است و این مسئله بحران اقتصادی به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد:‌ مجلس تمام قراردادهایی که بین منافع عمومی کشور با سایر دولت‌ها است را باید تصویب کنند تعجب می‌کنم چطور وزیر نفت می‌گوید چنین قررادادهایی نیاز به تصویب مجلس ندارد؟ اگر دوستان ما معتقدند که این قراردادها به نفع ملت است افکار عمومی را اقناع کنند. اگر معتقدند حرفشان حق است از چه چیزی می‌ترسند، درگیری خود را از مرحله  علمی به سیاسی وارد نکنند.

ثابتی گفت: معتقدم این یک آزمون جدی برای مجلس است که می‌تواند آزمون استقلا‌ل‌خواهی مجلس به شمار برود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/SMOIA8

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,