ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

التهاب در پایتخت ارمنستان/ یک مأمور پلیس کشته شد

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 انتظار برای آغاز حمله به گروگانگیران؛
التهاب در پایتخت ارمنستان/ یک مأمور پلیس کشته شد

ایروان پایتخت ارمنستان که در پی اشغال چهارده روزه مرکز پلیس منطقه اربونی و تظاهرات پر از درگیری جمعه شب، همچنان ملتهب است، امروز (شنبه) نیز شاهد مرگ یک مأمور پلیس بر اثر شلیک تک تیرانداز ناشناس بود.

به گزارش ایرنا، سخنگوی پلیس ارمنستان امروز (شنبه) اعلام کرد که مأمور در حال خدمت درون خودرو پلیس نزدیک ساختمان محل حضور مردان مسلح با شلیک گلوله کشته شد.

با مرگ این مأمور پلیس، تاکنون دو نیروی دولتی در جریان اشغال ساختمان پلیس و محاصره آن جان خود را ازدست داده اند و دو مأمور دیگر همراه پنج گروگانگیر زخمی شده اند.

گزارش شده که احتمال می رود، مأمور جانباخته از درون ساختمان اشغال شده هدف شلیک قرار گرفته باشد.

به گزارش رسانه های روسی، با پایان مهلت تعیین شده پلیس برای تسلیم گروگانگیران از عصر امروز هر لحظه انتظار می رود مأموران مسلح با سلاح های خودکار و خودروهای زرهی همراه با نارنجک حمله خود را علیه مردان مسلح آغاز کنند.

اوضاع در برخی مناطق ایروان همچنان ملتهب است و با افزایش تدابیر امنیتی، مأموران در مراکز پرجمعیت و مناطق نزدیک ساختمان اشغال شده حضور بیشتری دارند تا مانع تکرار تظاهرات خشونت بار جمعه شب شوند.

در تظاهرات دیشب ۵۰ نفر در جریان درگیری با مأموران زخمی شدند که هفت نفر آنان پلیس بودند و ۵۰ نفر نیز به بازداشتگاه انتقال یافتند.

این تظاهرات به نشانه حمایت از مردان مسلح نزدیک مرکز پلیس اربونی برگزار شد که از دو هفته پیش به پناهگاه تحت محاصره مردان مسلح با چهار گروگان تبدیل شده و با وجود مذاکرات گسترده هنوز حاضر به تسلیم خود نشده اند.

گروگانگیران از دولت ارمنستان خواسته بودند «ژرایر سفیلیان» رهبر جنبش ضد دولتی نووایا آرمنیا را از زندان آزاد کند که گفته می شود در نبردهای منطقه مورد مناقشه قره باغ بین این کشور و جمهوری آذربایجان جنگیده است.

وی براساس رأی یک دادگاه به جرم نگهداری غیر قانونی سلاح و مهمات به تحمل زندان محکوم شده است.

مردان مسلح که شمار آنان پیش از این بین ۲۵ تا ۳۰ نفر اعلام شده، ۱۰ روز قبل پس از آزاد کردن گروگان های قبلی، چهار عضو یک گروه پزشکی را که برای درمان مجروحان به داخل ساختمان رفته بودند، گروگان گرفتند.

تاکنون در جریان این وقایع یک مقام ارشد پلیس ارمنستان کشته، دو مأمور دیگر نیز مجروح شده اند و بر اثر تیراندازی متقابل، پنج گروگانگیر آسیب دیده اند.

مردان مسلح اعلام کرده اند تا زمان استعفای سرژ سرکیسیان رییس جمهوری، اعضای دولت ارمنستان و همچنین تشکیل دولت جدید بدون حضور مقام های کنونی به مقاومت ادامه خواهند داد و از مردم نیز خواسته اند، تظاهرات گسترده اعتراض آمیز برپا کنند.

در برخی گزارش ها نیز اعلام شده بود که مردان مسلح در صدد اشغال همزمان چند مرکز دولتی بودند که عملی نشد.

بر خلاف وقایع شب گذشته، از زمان آغاز اشغال گروه هایی از مردم به نشانه حمایت از خواسته های مردان مسلح چند بار تظاهرات و تجمع در شهر ایروان برگزار کردند که در موارد زیادی بدون دخالت پلیس و بروز درگیری پایان یافت.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,