ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابو محمد الجولانی» سرکرده گروه «جبهه النصره» که شامگاه پنجشنبه به گروه «فتح جبهه الشام» تغییر نام داد، برای نخستین بار به صورت علنی در شبکه «الجزیره» حاضر و مدعی جدایی این گروه از القاعده شد.

برخی منابع نزدیک به النصره اعلام کردند که «أحمد حسین الشرع » نام اصلی جولانی است نه آن گونه که در الجزیره گفته شد «أسامه العبسی الواحدی».

یک منبع نزدیک به الجولانی به رادیو «الوطن اف ام» سوریه گفت که وی در دمشق متولد شده و در دانشکده ادبیات تحصیل کرده و در رشته رسانه فارغ التحصیل شده است.

به گفته این منبع، الجولانی در سوریه بازداشت نشده و وارد زندان نظامی «صیدنایا» واقع در نزدیکی دمشق نشده است.

وی همچنین تأکید کرد که خانواده سرکرده النصره پیش از اینکه چهره واقعی خود را نشان دهد، چندی پیش دمشق را ترک کردند.

جولانی چند ساعت بعد از اینکه موسسه «المناره البیضاء» وابسته به جبهه النصره فایل صوتی را از معاون سرکرده القاعده پخش کند، جدایی النصره از القاعده را اعلام کرد.

پیش از این اعلام، «احمد ابوالخیر» معاون رهبر سازمان القاعده چراغ سبز را به النصره برای جدایی نشان داده بود.

ابوالخیر اعلام کرد که النصره به گونه‌ای رفتار کند «که به سود اسلام و مسلمین است و آنان را تشویق می‌کنیم که اقدامات مناسبی در این زمینه انجام دهند» و به صورت ضمنی موافقت این گروه با جدایی النصره را اعلام کرد؛ مسئله‌ای که بسیاری از تحلیلگران بر این باورند در زمانی که گروههای تروریستی در حال شکست هستند، اعلام جدایی، بهترین راه برای برداشتن صفت تروریسم و حمایت آشکار از آن است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/L9Y07Q

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,