ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

افزایش ۸۰ درصدی وقوع جرام سایبری

  اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,جرائم سایبری

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با ابراز نگرانی از افزایش ۸۰ درصدی وقوع جرائم سایبری، گفت: کشف جرم در آن حوزه نیز ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

  به گزارش ایسنا، سردار بهمن امیری‌مقدم امروز هفتم مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور اعلام برنامه‌های هفته ناجا در فرماندهی انتظامی خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در ۶ ماه اول سال جاری یک میلیون و ۵۰ هزار تماس با ناجا برقرار شده است، اظهار کرد: ۷۰۰ هزار عدد از این تماس‌ها عملیاتی بوده‌اند که درصد این تماس‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته همچنین ۶۰۰۰ تماس نیز غیر قابل پیگیری با نیروی انتظامی برقرار شده است.

 

افزایش ۱۶ درصدی کشف موادمخدر

 

وی با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی کشف موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ادامه داد: در عملیات‌های ویژه پلیس ۱۴ تن و ۲۸۸ کیلو انواع موادمخدر کشف شد همچنین مرزبانی استان نیز ۸۳۳ کیلو کشفیات موادمخدر داشته است.

 

دستگیری ۸۰۰ معتاد پرخطر

 

امیری‌مقدم با تاکید بر اینکه در این زمینه ۳۴ طرح اجرایی شده است، عنوان کرد: همچنین برای جمع‌آوری معتادان پرخطر ۲۴ مرحله طرح اجرایی شده و بیش از ۸۰۰ نفر در این طرح‌ها دستگیر شده‌اند.

 

فرمانده انتظامی استان با ابراز نگرانی از رشد جرائم در فضای سایبری، افزود: متاسفانه در این حوزه افزایش بیش از ۸۰ درصدی داشته‌ایم به طور کلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات جرائم سایبری ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

 

وی با بیان اینکه برای کاهش تصادفات برخی از نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها شناسایی و مشکلات آن‌ها رفع شد، تصریح کرد: درصد بالایی از واژگونی‌ خودروها در جاده سمنان، شاهرود و سبزوار به مشهد اتفاق می‌افتد طبق نظر کارشناسان پلیس خسته‌کننده بودن جاده و خط‌کشی غیر کارشناسی در این منطقه موجب بروز تصادفات می‌شود.

 

کاهش ۲۶ درصدی تصادفات برون شهری

 

امیری‌مقدم اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات پلیس تصادفات در حوزه برون‌شهری ۲۶ درصد و در حوزه درون‌شهری ۱۶ درصد کاهش داشته است همچنین در ۸۱۴ طرح با متخلفان حادثه‌ساز برخورد شده است.

 

افزایش ۷درصدی برخورد با اراذل و اوباش

 

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر اینکه هیچ اراذل و اوباشی نمی‌تواند در مشهد فعالیت داشته باشد یا از دست پلیس فرار کند، خاطرنشان کرد: با همکاری‌های دستگاه قضایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در برخورد با اراذل و اوباش ۷درصد افزایش داشته‌ایم.

 

افزایش ۲۰۰ درصدی کشف کالای قاچاق

 

وی به اجرای ۸۲ طرح به منظور مبارزه با سرقت در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: این تعداد طرح نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشته است. 

 

امیری‌مقدم با بیان اینکه با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری به موضوع قاچاق در استان توجه ویژه‌ای شده است، عنوان کرد: ۱۹ مورد طرح تنها در زمینه سوخت قاچاق اجرایی شده است به طور کلی در این موضوع ۱۱۱ درصد افزایش کشف داشته‌ایم همچنین در حوزه‌های مختلف قاچاق شاهد افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی کشف بوده‌ایم. 

 

وی با بیان اینکه طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی نیز ۲۶ درصد افزایش داشته است، گفت: سرقت‌های مسلحانه نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته است. 

 

امیری‌مقدم در خصوص پرونده‌های مختلف استان نیز، اظهار کرد: برخی از پرونده‌ها مانند پرونده تجاوز و قتل دختربچه نیشابوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند به همین دلیل حکم این پرونده در ۱۱ روز صادر شده است.

 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: متاسفانه در استان شاهد پرونده‌های مختلفی هستیم در چند روز گذشته زن و شوهری که معتاد بودند با وجود چهار فرزند اقدام به خودکشی کردند مرد این خانواده اول همسر خود را به قتل رسانده و بعد خودکشی کرد.

 

هفته ناجا، فرصتی برای ارائه عملکرد پلیس به مردم

 

وی با اشاره به آغاز هفته ناجا از روز جمعه ۹ مهرماه، اضافه کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی برای ایجاد ارتباط با مردم و ارائه عملکرد سالانه به آنان است. 

 

امیری‌مقدم وجود امنیت را برای جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر امنیت نباشد دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و … نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند امنیت محصولی اجتماعی است و تامین آن بر عهده تمام سازمان‌ها و نهادهاست.

 

شعار هفته ناجا؛ همه باهم برای امنیت و آرامش

 

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه به دلیل اهمیت این موضوع شعار هفته ناجا نیز با توجه به امنیت انتخاب شد، عنوان کرد: شعار این هفته همه با هم برای امنیت و آرامش است اگر در حال حاضر برخی از کشورها به دنبال دلایل وجود امنیت در بین کشور ما هستند خوشبختانه توانسته‌ایم امنیت خوبی را در کشور ایجاد کنیم. 

 

وی یادآور شد: امنیت ضروری‌ترین نیاز در زندگی هر فرد است ما نیز به عنوان خدمت‌گذاران مردم که سرمایه‌ اجتماعی کشور هستند تمام تلاش خود را برای تامین امنیت در کشور می‌کنیم. 

 

امیری‌مقدم به اهداف برگزاری هفته ناجا اشاره و تصریح کرد: ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی یعنی مردم که می‌تواند منجر به افزایش امنیت ‌شود یکی از اصلی‌ترین اهداف برای ما است همچنین تقویت و جلب مشارکت مردمی در حوزه امنیت، معرفی دستاوردهای نیروی انتظامی برای مردم و جامعه از دیگر برنامه‌های ما هستند که به مناسبت آغاز محرم تمام برنامه‌ها رویکرد فرهنگی، آموزشی و پیشگیرانه دارند.

 

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: رویکرد جامعه‌محوری پلیس، توسعه رعایت حقوق شهروندی، گرایش داوطلبانه مردم به این موضوع، احترام به شخصیت انسانی و کرامت افراد، ترویج فرهنگ اسلامی و تحکیم بنیان خانواده و … نیز از دیگر اهداف نیروی انتظامی برای هفته ناجا است. 

 

وی با بیان اینکه در روز اول این هفته تمام فرماندهان در نماز جمعه شرکت می‌کنند، گفت: شرکت این افراد به منظور اطلاع‌رسانی عملکرد پلیس به مردم است، شعار این روز نیز «بینش، جامعه ایمانی، ارزش‌های اسلام و عزت حسینی» است. 

 

امیری‌مقدم با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰۰ برنامه در استان برگزار می‌شود، افزود: صبحگاه مشترک با تمام نیروهای مسلح به منظور نشان دادن اقتدار پلیس و همکاری با دیگر نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

 

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این هفته نمایشگاهی از توانمندی‌های علمی، پژوهشی و فضای مجازی پلیس نیز برگزار می‌شود، اضافه کرد: برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی، کلاس‌های آموزشی توسط کارمندان دولت، مسابقات ورزشی و … نیز از دیگر برنامه‌های هفته ناجا است. 

 

وی با بیان اینکه در ۶ ماهه گذشته از سال پلیس ۴۹۶۷ دقیقه برنامه در رادیو داشته است، عنوان کرد: همچنین ۸۲۲۲ دقیقه برنامه از عملکرد و برنامه‌های نیروی انتظامی در تلویزیون نیز پخش شده است.

 

امیری‌مقدم با اشاره به برگزاری همایش اصناف، خاطرنشان کرد: این برنامه هر ساله با حضور گسترده اصناف و پلیس به دلیل ایجاد ارتباط متقابل و آشنایی مردم با پلیس برگزار می‌شود. 

 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اضافه کرد: برنامه‌های نمایشی یگان ویژه، سرکشی به خانواده شهدا، ارائه خدمات مضاعف به مردم، نشست تخصصی با نمایندگان مجلس و مسئولان قضایی، جلسات تعاملی با آموزش و پرورش و … نیز از جمله برنامه‌های هفته ناجا است.

 

وی با اشاره به برنامه تجلیل از خادمان امنیت، اظهار کرد: این برنامه به منظور تجلیل از افرادی که برای امنیت سرمایه‌گذاری می‌کند و امنیت‌ساز هستند برگزار می‌شود امیدواریم خیران به موضوع امنیت و تامین ان نیز  ورود پیدا کنند. 

 

امیری‌مقدم با بیان اینکه برخی از محصولات ضد فرهنگی کشف شده توسط پلیس در این ایام معدوم می‌شود، عنوان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزایش پیدا کند آسیب اجتماعی کمتر می‌شود.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,