ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۲:۴۲

محمود حجتی وزیر کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به قرارداد مشترک ایران با سازمان جهانی ایکاردا برای توسعه کشت دیم در ایران گفت: در دوره‌ای ۵ساله و در سطحی بالغ بر ۲میلیون هکتار توسعه کشت دیم و افزایش ۲۵درصدی تولید فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی امروز در حاشیه امضای قرارداد با مؤسسات تحقیقاتی بین‌المللی سیمیت و ایکاردا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران با سازمانهای بین‌المللی تحقیقاتی بخش کشاورزی از گذشته همکاریهای مختلفی داشته است که از جمله آن می‌توان به سازمان فائو وابسته به سازمان ملل متحد اشاره کرد.

وی افزود: قراردادهای مختلفی در زیربخشهای کشاورزی به‌ویژه تحقیقاتی با سازمانهای بین‌المللی داریم و امروز ایران با سازمان تحقیقات جهانی ایکاردا در خصوص تولید محصولات دیم در مناطق خشک ایران قراردادی به امضا می‌رساند.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در ایران عمده دیم‌زارها وضعیت خشک و نیمه‌خشک دارند، به همین منظور با کمک ایکاردا می‌توانیم تولید خود را ظرف مدت ۵ سال در سطحی بالغ بر ۲ میلیون هکتار محصولات کشاورزی دیم توسعه دهیم.

حجتی تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینیهای انجام شده امیدواریم که در مدت یادشده ۲۵ درصد به تولید محصولات کشاورزی کشور کمک کند و افزایش برداشت داشته باشیم.

وی گفت: در سازمان جهانی ایکاردا انواع و اقسام اقلام محصولات دیم و همچنین محققان جهانی حضور دارند و امیدواریم با پیوند کارشناسان و محققان ایرانی با این مؤسسه تولیدات پایداری به‌صورت دیم داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه صحبتهای خود با اعلام "امروز با مؤسسه جهانی سیمیت نیز قراردادی به امضا می‌رسانیم" گفت: بر این اساس در بخشهای تحقیقاتی تولید گندم و ذرت آبی همکاری خواهیم داشت و این قرارداد ظرف مدت ۵ سال ادامه می‌یابد.

*با کمک مؤسسات تحقیقاتی بین‌المللی خودکفایی در تولید گندم پایدار می‌شود

حجتی یادآور شد: بر اساس این قرارداد به‌روی زوم پلاسها، کشاورزی پایدار و حفاظتی، مبارزه با بیماریها و توجه به مسائل زیست‌محیطی در بخش کشاورزی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: امسال در تولید گندم به خودکفایی می‌رسیم و امیدواریم بر اساس تحقیقات بخش کشاورزی و همکاریهایی که در این زمینه خواهیم داشت به تولید پایدار گندم دست یابیم.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال174 روز قبل