ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در قزوین:

۰۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۳

سخنرانی ، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در بیست و چهارمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش ۲۱ درصدی صادرات غیر نفتی گفت: ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات از طریق سامانه بهین‌یاب و بانک‌ها به واحدهای تولیدی در سطح کشور پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدرضا نعمت‌زاده عصر امروز در جلسه بررسی عملکرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و جمعی از معاونین وزرا و مدیران استانی برگزار شد اظهار داشت: کارگروه اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور از نهم فروردین ماه کار خود را آغاز کرده و تاکنون اقدامات و تصمیمات مطلوبی در این کارگروه صورت گرفته است.

وی افزود: کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان‌ها نیز در جهت فرمان مقام معظم رهبری و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و در حال فعالیت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت حمایت از تولیدات، افزایش مصرف تولیدات داخلی و همچنین فعال کردن صنایع کوچک و متوسط را از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و خواستار تعامل ویژه مسئولان در جهت تحقق این سیاست‌ها شد.

نعمت‌زاده با اشاره به اجرای طرح بهین‌یاب در کشور خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۲۰ واحد صنعتی در سطح کشور از طریق سامانه بهین‌یاب و بانک‌ها به ارزش ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند که این اقدام گامی مؤثر در جهت توسعه صنعت است.

وی با اشاره به اهمیت عدم انحراف تسهیلات سامانه بهین‌یاب ادامه داد: نظارت ویژه بر تخصیص درست و به جای تسهیلات پرداختی از طریق سامانه بهین‌یاب در دستور کار بوده تا نتیجه‌گیری مطلوب در این زمینه حاصل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه استان قزوین از شرایط ویژه‌ای برخوردار بوده یکی از استان‌های جدی در بخش صنعت به شمار می‌رود. این در حالی است که در سایر بخش‌ها از جمله کشاورزی و گردشگری نیز قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که این ظرفیت‌ها باید در جهت رونق اقتصادی به کارگیری شود.

نعمت‌زاده با اشاره به برخی سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوران پسابرجام در قالب سیاست‌های اقتصادی مقاومتی برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را در جهت توسعه صنعت کشور تدوین کرده است.

وی توجه به کمیت و کیفیت تولیدات، توسعه سرمایه‌گذاری، فعال کردن واحدهای تولیدی و افزایش صادرات غیر نفتی را از جمله سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی طی چند ماه نخست امسال گفت: بر اساس آمارهای به دست آمده صادرات غیر نفتی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش و به ارزش ۱۰ میلیارد دلار بوده است.

نعمت‌زاده با بیان اینکه موانع موجود در مسیر توسعه واحدهای صنعتی برطرف خواهد شد بیان کرد: بسته حمایت از صادرات غیر نفتی در حال تنظیم و تدوین بوده که گامی موثر در توسعه صادرات و رونق اقتصادی کشور به شمار می‌رود و در این مسیر بانک‌ها نیز باید حمایت ویژه‌ای از واحدهای تویدی داشته باشند.

وی عنوان کرد:‌ استان قزین ۳۹۰۰ واحد تولیدی و صنعتی داشته که از این تعداد ۴۰۰ واحد به سبب مشکلات اقتصادی راکد مانده ‌ که نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر در بخش صنعت استان قزوین ۱۵۰ هزار نفر مشغول فعالیت بوده در حالی که ۶۹۰ طرح تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در استان وجود داشته که با تکمیل این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۹ هزار نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال184 روز قبل