ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مطابق آمار بانک مرکزی تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در مرداد امسال با رشد ۳۰.۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۱۷ هزار فقره رسید، ضمن آن‌که نرخ اجاره‌بها نیز حدود ۱۰ درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

بر اساس جدیدترین آمار بانک مرکزی تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در مردادماه امسال به  17 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۰٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.

در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران  42.8 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل (تیرماه ۹۵) و ماه مشابه سال قبل (مرداد ۹۴) به ترتیب به میزان ۱٫۲ و ۷٫۶  درصد افزایش نشان می دهد.

در مردادماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۷ هزار و ۳۲ واحد مسکونی رسید، بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در مرداد امسال حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۱٫۷ درصد بیشترین سهم واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۶٫۲ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴،۲ و ۱۴ نیز به ترتیب با سهم ۱۱٫۳، ۸٫۶ و ۶٫۶ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته اند.

همانگونه که اشاره شد در مردادماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی ۴۲٫۸ میلیون ریال (۴ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان)  بوده است. بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به مردادماه سال گذشته مربوط به منطقه یک با ۱۵٫۹ درصد و کمترین تغییر قیمت مربوط به منطقه ۱۹ با ۱٫۵ درصد بوده است.

همچنین از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تعداد معاملات واحدهای مسکونی تهران به ۶۸ هزار و ۹۰۰ واحد رسید که در مقایسه با ۵ ماه ابتدایی سال گذشته حاکی از رشد ۱۵٫۵ درصدی است.

در این مدت (۵ ماه ابتدایی امسال) متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱٫۹ میلیون ریال (۴ میلوین و ۱۹۰ هزار تومان) بوده که نسبت به دوره مشابه پارسال ۴ درصد افزایش یافته است.

در دومین ماه تابستان شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به مردادماه ۹۴ به ترتیب ۹٫۶ و ۹٫۸ درصد رشد نشان می‌دهد.
منبع: تسنیم

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,