ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

افزایش ۰٫۷ درصدی تورم تولیدکننده در مرداد ماه

  اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی,شاخص بهای تولیدکننده

بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در مردادماه به عدد ۲۲۱٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش  خبرآنلاین و به نقل از بانک مرکزی، خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ نشان می دهد این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲٫۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین شاخص مذکور در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۱۳۹۴ به میزان ۳٫۳ درصد افزایش نشان می دهد.

تغییرات ماهانه این شاخص نشان می دهد گروه کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری سه دهم درصد(۰٫۳) افت داشته است اما در گروه های ساخت (صنعت) ۰٫۷ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۰٫۹ درصد، هتل و رستوران ۰٫۸ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۰٫۳ درصد، آموزش ۰٫۲ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۳٫۳ درصد، سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی ۰٫۸ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین تغییرات این شاخص در مقایسه با مرداد ماه ۱۳۹۴ حاکی از افت ۱٫۳ درصدی گروه ساخت (صنعت) است، در حالی که گروه های کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۱٫۵ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۵٫۲ درصد، هتل و رستوران ۱۰٫۹ درصد، اطلاعات و ارتباطات ۲٫۷ درصد، آموزش ۲۰٫۹ درصد، بهداشت و مددکاری اجتماعی ۱۷٫۹ درصد و سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی ۱۳ درصد رشد داشته اند.

در گروه اختصاصی خدمات نیز شاخص بهای تولید کننده ۱٫۳ درصد نسبت به تیرماه گذشته و ۹٫۷ درصد نسبت به مرداد ماه پارسال رشد داشته است.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,