ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیر مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۰:۲۵

مهدکودک

مدیر مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزایش شهریه پیش‌دبستانی‌ها در امسال را منوط به تصمیم‌گیری‌های شورای آموزش و پرورش دانست و گفت: در شرایط کنونی هیچ دستورالعملی برای ساخت مراکز دولتی جدید برای نوآموزان صادر نشده است.

سیدمجتبی موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه اکنون ۶۳۶ پیش‌دبستانی در استان کرمانشاه فعال است، اظهار داشت: از این تعداد ۱۰ مرکز پیش‌دبستانی مستقل، ۳۶ پیش‌دبستانی ضمیمه مدارس غیردولتی و ۵۹۰ پیش‌دبستانی دولتی است.

مدیر مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در سطح استان کرمانشاه سه نوع پیش‌دبستانی وجود دارد، گفت: پیش‌دبستانی مستقل توسط عده‌ای از افراد مؤسس راه‌اندازی شده است و تعدادی نیز در کنار مدارس غیر‌دولتی وجود دارد که در نوبت مخالف مدارس ابتدایی به فعالیت می‌پردازند.

موسوی با اشاره به اینکه اکنون در سطح استان کرمانشاه بیش از ۱۱ هزار و ۹۷۳ نوآموز در پیش‌دبستانی‌ها مشغول هستند، عنوان کرد: در مراکز دولتی ۱۰ هزار و ۸۴۸ نفر، در مراکز مستقل ۲۹۴ نوآموز و در مراکز ضمیمه به مدارس غیردولتی ۸۳۸ نوآموز حضور دارند.

وی با بیان اینکه در این مراکز پیش‌دبستانی در مجموع ۶۶۷ مربی مشغول به فعالیت هستند، افزود: ۱۸ نفر در مراکز مستقل، ۵۰ نفر در مراکز ضمیمه به مدارس غیردولتی و ۵۹۹ نفر نیز در مراکز پیش‌دبستانی دولتی به مربیگری نوآموزان می‌پردازند.

مدیر مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه مبلغ شهریه مراکز پیش‌دبستانی مستقل را از ۷۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار در سال متغیر دانست و اظهار کرد: این مبلغ برای مراکز دولتی بین ۴۸۰ هزار تا ۵۶۰ هزار تومان در ماه متغیر است و نوآموزان برای ثبت‌نام در مراکز پیش‌دبستانی ضمیمه مراکز غیردولتی باید مبلغ از ۶۹۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۲ هزار تومان را بپردازند.

وی با بیان اینکه در مناطق کم‌برخوردار شهرستان کرمانشاه از نوآموز مبلغ ۵۷۶ هزار تومان و در مناطق برخوردار مبلغ ۶۸۰ هزار تومان دریافت می‌شود، گفت: این نرخ‌ها براساس مصوبه شهریه شورای آموزش و پرورش شهرستان اعلام شده است و در نواحی سه‌گانه شهر نیز متغیر است.

موسوی افزایش شهریه پیش‌دبستانی‌ها در امسال را منوط به تصمیم‌گیری‌های شورای آموزش و پرورش دانست و افزود: در شرایط کنونی هیچ دستورالعملی برای ساخت مراکز دولتی جدید برای نوآموزان صادر نشده است اما آمادگی صدور مجوز برای مؤسسانی که با رعایت قوانین نوسازی درصدد ساخت مراکز مستقل یا غیر‌دولتی باشند وجود دارد.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های فوق برنامه در پیش دبستانی‌ها از جمله فعالیت‌های قرآنی، موسیقی، آموزش زبان خارجی و برگزاری اردوهای تفریحی گفت: شهریه‌ای که در شورای آموزش و پرورش برای این پیش‌دبستانی‌ها مصوب شده است برنامه‌های فوق برنامه را نیز شامل می‌شود اما در شرایطی هم با رضایت خود والدین مقداری وجه اضافی بابت مجموعه‌ای از برنامه‌ها به مدیران پیش‌دبستانی‌ها اعطا می‌شود.

موسوی با بیان اینکه در صورت مواجه با انحرافات اخلاقی و غیرعرفی در مراکز پیش‌دبستانی به طور قاطع با متخلفان برخورد می‌شود، عنوان کرد: در صورت نیاز مجوز مرکز متخلف باطل می‌شود و حراست کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و معاونت نظارت پیش‌دبستانی‌ها بر محتوای آموزشی و فعالیت‌ آن‌‌ها به طور کامل نظارت دارند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال171 روز قبل