ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اسرافیل احمدیه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 9200 واحد صنعتی در استان اصفهان وجود دارد، اظهار کرد: این واحدها با 190 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری 260 هزار اشتغال ایجاد کرده اند.
وی به 9472 طرح نیمه تمام صنعتی در استان اشاره کرد و بیان داشت: این طرح ها با سرمایه گذاری 535 هزار میلیارد ریال، 314 هزار نفر اشتغال ایجاد خواهند کرد و باید در مدت پنج تا سه سال به بهره برداری برسند در غیر این صورت مجوز کار آنها باطل می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به طرح های نیمه تمام صنعتی بالای 20 درصد پیشرفت کاری، افزود: استان اصفهان از نظر سرمایه گذاری و اشتغال در این طرح ها رتبه نخست کشور را دارد به این معنا که فعالیت سرمایه گذاران در اصفهان نسبت به سایر استان ها جدی تر است.
وی در ادامه با بیان اینکه 750 معدن پروانه دار در استان اصفهان وجود دارد، تاکید کرد: از این معادن 46 میلیون تن ماده معدنی به غیر از شن و ماسه استخراج می شود و از این حیث رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده ایم.
احمدیه همچنین یادآور شد: استان اصفهان با داشتن 166 هزار واحد صنفی رتبه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
به گفته وی، 70 درصد فولاد کشور، 50 درصد صنایع ساحتمانی و سنگ های تزئینی، 25 درصد ظرفیت نساجی کشور در استان اصفهان قرار دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اظهارداشت: بنا بر آمارهای موجود 30 درصد واحدهای صنعتی شهر اصفهان غیرفعال و بقیه تعطیل یا نیمه فعال هستند همچنین در سراسر استان اصفهان نیز 25 درصد واحدهای صنعتی غیر فعال، 40 درصد بالای 50 درصد ظرفیت فعال و 35 درصد زیر 50 درصد ظرفیت فعال هستند.
وی صادرات را موتور محرکه صنعت عنوان کرد و افزود: اگر صادرات در کشور فعال شود، واحدهای کم رونق به مرور کارشان توسعه می یابد.
احمدیه به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: در قرارگاه اقتصاد مقاومتی با فرماندهی جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، هفت پروژه برای وزارت صنعت تعریف شده که عمده کار آن رونق واحدهای تعطیل و نیمه فعال و همچنین صادرات است.
وی تاکید کرد: براساس تصمیم این قرارگاه، صادرات کشور باید 10 میلیارد دلار نسبت به سال 94 مثبت شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس تصمیم قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کل کشور باید 1500 واحد فعال و تسهیلات بگیرند که سهم استان اصفهان 734 واحد است، گفت: تسهیلات 978 میلیارد تومانی سهم استان اصفهان قرار است به 551 واحد زیر 50 نفر، 61 واحد بالای 50 تا 100 نفر و 122 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد داده شود.
 به گفته وی، تا صبح 27 تیرماه 95 در سامانه بهین یاب 3346 واحد برای رسیدگی به امور آنها در راستای تخصیص سرمایه درگردش یا سرمایه ثابت، ثبت نام کرده اند.
احمدیه همچنین افزود: براساس تصمیم قرار گاه اقتصاد مقاومتی قرار است 33 پروژه بزرگ در سطح کشور به بهره برداری برسد که از اصفهان طرح تولید ریل ملی ذوب آهن اصفهان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گفته وی، طرح ریل ملی ذوب آهن 99 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هم اکنون در حال تست گرم است و مسئولان این شرکت وعده داده اند تا 10 روز آینده به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/ب

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,