ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اعلام شرایط جدید طرح خرید کارت اعتباری کالای ایرانی

 اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, کارت اعتباری

 مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت ‌شرایط جدید طرح خرید کارت اعتباری کالای ایرانی را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین، عباس هاشمی افزود: براساس جلسه اخیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که با حضور معاونت توسعه امور تولیدی سازمان،‌ واحدهای منتخب،‌ دستگاه های اجرایی و بانک های عامل برگزار شد، تصمیمات جدیدی‌ برای ادامه فرآیند طرح مذکور اتخاذ شر.

وی گفت: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت بر توسعه دامنه شمول متقاضیان به طور گسترده تر از وضع موجود بوده، به طوری که تمامی شاغلین و بازنشستگان کشوری، لشکری، تامین اجتماعی و سایر بیمه های رسمی بتوانند از مزایای طرح مذکور استفاده کنند.

هاشمی تصریح کرد: این موضوع با اعلام و تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به طور جدی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بانک مرکزی در حال پیگیری است.

به گفته ‌‌مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی، در حال حاضر کارکنان قوه قضائیه،‌ بنیاد شهید،‌ کمیته امداد و سازمان ثبت احوال به دامنه شمول طرح اضافه شدند؛ گرچه نظر این وزارتخانه کماکان شمولیت گسترده طرح است.

هاشمی همچنین تصریح کرد: میزان اعتبار کارت ها به ۱۰ میلیون تومان افزایش می یابد؛ در ضمن حذف محدودیت سقف حقوق متقاضیان دریافت کارت نیز قبلا طی بخشنامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای اجرا ابلاغ شده است.

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی یادآور شد: مهلت استفاده از کارت ها از زمان تحویل به متقاضی نیز به مدت ۶ ماه تعیین شد.

وی اضافه کرد: مقرر شد دوره زمانی اجرای طرح برای بانک های عامل و دستگاه های اجرایی تا پایان سال ۱۳۹۵ تمدید شود.

هاشمی افزود: جهت اجرایی شدن تصمیمات فوق، منتظر ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه ریزی به بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط هستیم، ضمن اینکه تاکید می شود موفقیت این گونه طرحها و ایجاد تحرک واقعی در تقاضا و بازار در گرو همکاری همه دستگاه های اقتصادی است.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,