ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رسیدگی به این پرونده ۲۸ شهریور سال گذشته با شکایت زن کوهنورد فرانسوی آغاز شد. زن ۲۳ ساله با مراجعه به ماموران کلانتری در غرب تهران گفت: تبعه فرانسه هستم و چند سالی است که کوهنوردی می کنم. ۱۴ شهریور از طریق مرز ارمنستان وارد ایران شدم کوه های ایران را در اینترنت دیده بودم و علاقه زیادی به کوهنوردی در تهران داشتم. ساعتی قبل در منطقه فرحزاد ۴ مرد جوان سد راهم شده و با تهدید مرا مورد اذیت و آزار قرار دادند.
 
پس از این شکایت، ماموران کلانتری توانستند یکی از متهمان را که در کوهستان مخفی شده بود دستگیر کنند. با دستگیری عامل اذیت و آزار توریست فرانسوی او با اقرار به جرمش گفت: سه همدست دیگرم به شرق کشور رفتند تا به افغانستان فرار کنند.
 
مرد افغان در مورد نحوه آزار و اذیت زن جوان گفت: ما در منطقه فرحزاد کارگر هستیم و روز حادثه متوجه حضور زن خارجی شدیم، وسوسه به سراغمان آمد و او را با تهدید مورد آزار و اذیت قرار دادیم.
 
با اعترافات متهم چند ساعت بعد دو همدست او در شهرستان تربت جام قبل از خروج از کشور دستگیر شدند. پس از اعترافات هر ۳ متهم و تکمیل تحقیقات، پرونده برای رسیدگی ویژه در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان قرار گرفت.در جلسه اول دادگاه یکی از متهمان تبرئه شد.

 جلسه رسیدگی به اتهامات مردان افغان به صورت غیرعلنی به ریاست قاضی حسین اصغر زاده برگزار شد.

پس از  اخذ آخرین دفاعیات عاملان آزار و اذیت توریست زن فرانسوی، قضات دادگاه دو مرد افغان را به اعدام محکوم کردند.

در حالی که پرونده در حال رسیدگی بود،وکیل توریست فرانسوی با مراجعه به دادگاه ضمن تشکر از رسیدگی قاطع و سریع به این پرونده، اعلام کرد که موکلش از دمتهمان دیگر شکایتی نداشته و اعلام رضایت می کند.

با اعلام رضایت شاکی پرونده، با توجه به اینکه رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری به پایان رسیده بود، پرونده به زودی به دیوان عالی کشور ارسال می شود.

منبع : میزان

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,