ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اعلام حجم ذخایر محرمانه بنزین ایران/ذخایر بنزین۱.۴میلیارد لیتر شد

  اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی ,ذخایر محرمانه بنزین

یک مقام مسئول با اعلام جزئیات حجم ذخایر محرمانه و استراتژیک بنزین کشور، اعلام کرد: هم اکنون موجودی ذخایر بنزین به ۱.۴ میلیارد لیتر رسیده است.

به گزارش مهر، سایت وابسته به وزارت نفت با انتشار خبری جزئیات ذخایر استراتژیک بنزین کشور را درحالی امروز منتشر کرد که پیشتر اعلام ارقام ذخایر بنزین کشور از سوی مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی محرمانه عنوان می شد.

شاهرخ خسروانی درباره آخرین وضعیت موجودی ذخایر بنزین ایران، گفت:  ذخایر بنزین کشور هم اکنون از ۶٠٠ میلیون لیتر در سال ٩٣ به یک میلیارد و ۴٠٠ میلیون لیتر افزایش یافته است.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه ذخیره بنزین کشور پایان شهریورماه سال ٩٣ حدود ۶٠٠ میلیون لیتر بود که امسال در همین دوره با ٨٠٠ میلیون لیتر افزایش به یک میلیارد و ۴٠٠ میلیون لیتر رسیده است، تصریح کرد: دلیل عمده افزایش واردات بنزین سال گذشته به دلیل افزایش مصرف نبود بلکه ناشی از طولانی شدن زمان تعمیرات اساسی پالایشگاه شازند، برنامه‌ریزی برای افزایش ذخایر بنزین کشور و قطع ریفورمیت پتروشیمی‌ها بود.

این مقام مسئول، افزود: با توجه به اینکه سال ٩٣ شرایط بین‌المللی امکان واردات بنزین یورو ۴ به میزان ۴,۵ میلیون لیتر در روز و جایگزینی ۶ میلیون لیتر بنزین به جای ریفورمیت پتروشیمی‌ها را که در مجموع ١٠ میلیون لیتر در روز می‌شد فراهم نشد، برنامه واردات کشور در سال ٩٣ محقق نشد، بنابراین نیاز داشتیم این کمبود را در سال ٩۴ جبران کنیم.

خسروانی درباره میزان واردات امسال بنزین به کشور هم اظهار کرد: در ١۶٠ روز اخیر روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است که مجموع بنزین وارداتی در مخازن و خطوط لوله ذخیره شده است.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش واردات بنزین به معنای افزایش مصرف نبوده و با افزایش ذخایر کشور و میزان واردات بنزین در نیمه نخست امسال پیش‌بینی می‌شود با مقدار واردات بنزین تا سقف تعیین شده در کشور در نیمه دوم سال، میانگین واردات بنزین همان ۶ تا ٧ میلیون لیتر در روز باشد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,