ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برتیانیا قصد دارد یک ناوشکن نیروی دریایی این کشور به ارزش ۱ میلیارد پوند را به بهانه مبارزه با داعش، به خلیج فارس اعزام کند.

به نوشته تلگراف، «مایکل فالن» وزیر دفاع بریتانیا گفت طی روزهای آتی ناوشکن «اچ ام اس درینگ» در راستای پشتیبانی از ناوهای هواپیمابر آمریکایی مستقر در منطقه که برای بمباران سوریه و عراق استفاده می‌شدند، به منطقه اعزام خواهند شد.

تلگراف در ادامه نوشت، این اقدام بریتانیا یک هفته بعد از آن انجام می‌گیرد که یک ناوشکن آمریکایی به قایق‌های گشت ایرانی در خلیج فارس هشدار داده بود.  این ناوشکن تیپ ۴۵ که ۱۹۰ کارکن دارد، در یکی از پر رفت و آمدترین مسیرهای دریایی جهان مستقر خواهد شد.

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، علاوه بر پشتیبانی از ناوهای هواپیمابر آمریکایی این ناوشکن بریتانیایی به جمع‌آوری اطلاعات پرداخته و آن را برای ستادهای هدایت عملیات هوایی علیه داعش، مخابره خواهد کرد.

از آنجایی که این ناوشکن ۱ میلیارد پوندی برای آب و هوای خلیج فارس طراحی نشده است، پیش از این آسیب‌هایی دیده بود. بعد از اعزام این ناوشکن‌ها در سال ۲۰۱۲ به خلیج فارس، تعمیرات فوری برایشان نیاز بود که انجام و اکنون دوباره به این منطقه اعزام می‌شوند.

فالن همچنین گفت ۳ سرویس نظامی بریتانیا برای شکست داعش فعالیت و مشارکت دارند. نیروهای هوایی بریتانیا هم در تقابل با داعش، مواضع این گروهک را در سوریه هدف قرار می‌دهد. نیروهای ارتش به نظامیان عراقی آموزش مقابله باداعش می‌دهند و نیروی دریایی هم در نقش پشتیبان به منطقه وارد می‌شود.

انتهای پیام/م

 

http://fna.ir/J9CQAE

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,