ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از هیل، ۲۰ نماینده جمهوریخواه و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به باراک اوباما، اعتراض خود را نسبت به فروش تسلیحات و قراردادهای فروش تجهیزات نظامی به عربستان اعلام کردند.

نمایندگان آمریکایی در نامه خود به کشتار غیرنظامیان یمنی از سوی ارتش عربستان اشاره کرده و خواستار توقف فروش سلاح به آل سعود شده اند.

این نامه همچنان در میان نمایندگان آمریکایی در گردش است و ممکن است تعداد امضاهای آن بیشتر شود.

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، وزارت خارجه آمریکا روز ۹ آگوست، قرارداد یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلاری فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به ریاض را تایید کرد، قراردادی که شامل ۱۵۳ تانک، مهمات، صدها مسلسل، و تجهیزات نظامی دیگر می‌شود.

کنگره آمریکا ۳۰ روز فرصت دارد تا قرارداد فروش تسلیحات به عربستان سعودی را به رای بگذارد.

پایگاه خبری اینترسپت نیز گزارش داد که کنگره آمریکا کمپینی را برای عدم حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن راه اندازی کرده است. 

پیش از این گروههای حقوق بشری از کشورهای غربی به ویژه انگلیس و آمریکا خواسته بودند که فروش تسلیحات نظامی به عربستان به دلیل حملات بی رحمانه این کشور به غیرنظامیان در یمن متوقف شود.

اعترضها علیه حملات عربستان سعودی به یمن به ویژه پس از بمباران یک مدرسه و یک بیمارستان طی هفته‌های اخیر بسیار افزایش یافته است.

انتهای پیام/م

 

http://fna.ir/JMJ49Q

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,