ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۰

قاتل ستایش

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران از پذیرفته نشدن اعتراض قاتل ستایش به قرار بازداشت موقتش در دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، محسن افتخاری درباره آخرین وضعیت پرونده قاتل ستایش قریشی به خبرنگاران گفت: شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان، پس از انجام تحقیقات مقدماتی در خصوص اعمال منافی عفت، برای متهم این پرونده قرار بازداشت موقت صادر کرد و پرونده با اعتراض متهم به قرار صادره به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شد.

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران اضافه کرد: دادگاه تجدیدنظر استان، اعتراض متهم به قرار بازداشت صادره را رد کرده و هم اکنون پرونده به شعبه دادگا بازگشته تا جلسات دادرسی برگزار شود؛ البته دادگاه هنوز تعیین وقت نکرده است.

افتخاری در ادامه از وصول بخش نخست پرونده «ورمی کمپوست» خبر داد و گفت: بخش نخست این پرونده که چهار هزار و ۵۰۰ شاکی دارد به دادگاه کیفری یک استان ارسال شده اما هنوز تعیین شعبه نشده است. پیشتر اژه‌ای گفته بود در این پرونده هشت نفر بازداشت و تعداد زیادی نیز با قرار تامین مناسب آزاد هستند.

به گزارش تسنیم، ۲۱ فروردین ماه امسال بود که رسانه‌ها از قتل یک دختربچه ۶ ساله افغانستانی توسط نوجوان هفده‌ساله ایرانی در شهر خیرآباد شهرستان ورامین خبر دادند.

بلافاصله پس از وقوع این جنایت، متهم دستگیر شد و در نهایت پس از انجام بازجویی‌های مفصل و اخذ نظریه پزشکی قانونی، اداره تشخیص هویت پلیس و تشکیل پرونده شخصیت برای متهم، برای وی در دادستانی شهرستان ورامین، قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد.

ابوالقاسم مرادطلب دادستان عمومی و انقلاب ورامین در خصوص کیفرخواست صادره در این پرونده گفته بود: در این کیفرخواست درباره قتل عمد و جنایت بر میت اظهارنظر شده و در خصوص سایر موارد قرار بر عدم صلاحیت صادر کردیم زیرا طبق قانون جدید آئین دادرسی کیفری، در خصوص مواردی مثل تجاوز به عنف، صفر تا ۱۰۰ موضوع را دادگاه کیفری یک استان بررسی می‌کند.

پس از صدور کیفرخواست، پرونده قتل ستایش قریشی برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و دادگاه در ارتباط با موضوعات منافی عفت، جلسات تحقیقات مقدماتی برگزار کرد که البته وکیل قاتل ستایش، به برخی موارد این تحقیقات اعتراض کرده است.

قاتل ستایش هم اکنون در کانون اصلاح و تربیت استان تهران به سر می‌برد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال203 روز قبل