ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،‌ مجموعه صنعتی بن‌لادن که یکی از طرف‌های پرونده سقوط جرثقیل مکه است به گزارش اخیر کمیته بررسی این مسأله اعتراض کرده است.

شرکت آرامکو [شرکت ملی نفت عربستان سعودی که تحت تملک دولت مرکزی این کشور است] و کمیته مهندسان عربستان مسئولیت بررسی این پرونده را بر عهده داشته‌اند؛ در ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۴ یک جرثقیل در محوطه مسجدالحرام سقوط کرد که منجر به کشته شدن ۱۰۷ نفر و زخمی شدن ۲۳۸ نفر شد.

روزنامه الریاض نوشت بر اساس گزارش ارائه شده با توجه به وزش باد شدید که سرعت آن به ۸۵ کیلومتر در ساعت رسیده بود قرار گرفتن جرثقیل در زاویه ۸۵ درجه کار اشتباهی بوده و این جرثقیل تنها تحمل وزش باد با سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت را داشته است.

شرکت بن لادن نیز در پیامی که امروز پنجشنبه در روزنامه عکاظ منتشر شده به این گزارش اعتراض کرده و اعلام کرد که گزارش منتشر شده بر دلایل غیر دقیقی استناد کرده است.

حدود سه ماه پیش نیز با وجود اینکه همه فعالیت‌های عمرانی شرکت بن لادن در پی حادثه سقوط جرثقیل در مکه تعلیق شده بود، به دستور پادشاه عربستان این شرکت مجددا پروژه‌های خود در مکه را در دست گرفت.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/Y1B5MD

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,