ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به نقل از بی بی سی، معترضان به برگزاری آیین جنجالی گاوبازی در مادرید اسپانیا دست به تظاهرات زدند. آنها با در دست داشتن تابلونوشته هایی با این مضامین: «گاوبازی، شرم ملی» و «گاوبازی، مروج خشونت»، مخالفت خود را با گاوبازی اعلام کردند.

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

تعداد جشنوراه های گاوبازی در اسپانیا در حال کاهش است؛ اما هنوز سالانه ۲۰۰۰ مراسم گاوبازی در این کشور برگزار می شود.

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

 

در ماه ژوئن (۳۰ روز منتهی به ۱۱ تیر)، دولت ایالت خودمختار «کاستیا و لئون» در اسپانیا اعلام کرد کشتن گاو در جشنواره های شهری ممنوع است. 

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

 

بیشتر اعتراضات متوجه جشنواره گاوبازی «تورو دلا وگا» در شهر «تردسییاس» اسپانیاست. در این جشنواره، مرد گاوباز یک گاو نر را دنبال می کند و در خاتمه با نیزه آن را می کشد.

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

 

یکی از معترضان حاضر در تظاهرات مادرید گفت: «گاوها احساس دارند و رنج می کشند. گاوبازی عرق شرمی بر پیشانی ملت ماست.» یکی دیگر از تظاهرکنندگان نیز اظهار کرد: «من فکر می کنم قانون باید شکنجه حیوانات با هدف لذت بردن و سرگرم شدن را ممنوع اعلام کند.»

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد حمایت عمومی از جشنواره های گاوبازی در اسپانیا به شدت کاهش یافته است؛ اما هنوز این جشنواره ها با حضور مردم محلی و تعداد زیادی گردشگر در این کشور برگزار می شود.

 

گاوبازی را متوقف کنید!

 

 

در این میان افرادی نیز وجود دارند که به شدت علاقمند به برگزاری چنین جشنواره هایی هستند. آنها معتقدند گاوبازی یک آیین باستانی است که به شدت در تاریخ اسپانیا ریشه دارد. از جمله طرفداران برگزاری جشنواره های گاوبازی در این کشور، «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیاست.

از سوی دیگر، مخالفان معتقدند گاوبازی یک عمل وحشیانه است. در سال ۲۰۱۰، کاتالونیا نیز پس از جزایر قناری، برگزاری جشنواره های گاوبازی را ممنوع اعلام کرد.

 

باشگاه خبرنگاران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,