ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۵

حمله سایبری - هک - هکر - hacker - فضای مجازی - جعل - تهدید - جاسوسی

یک روزنامه مشهور آمریکایی از اطمینان دستگاه های اطلاعاتی این کشور نسبت به دست داشتن هکرهای روسی در حمله سایبری به ایمیل کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اطلاعات آمریکا هم اکنون اطمینان زیادی دارد که دولت روسیه در هک ایمیل کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا نقش داشته است.

روز ۲۲ جولای یعنی ۵ روز قبل، وبسایت ویکی لیکس حدود ۲۰ هزار ایمیل فاش شده از کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا را منتشر کرد. کمیته ملی دموکرات آمریکا، هکرهای روسی را عامل اصلی نشت این ایمیل ها معرفی کرده است و هدف آنها را کمک به ترامپ برای رقابت با کلینتون عنوان نموده است.

این روزنامه به نقل از منابع مطلع و آگاه فدرال نوشته است: نهادهای اطلاعاتی آمریکا به کاخ سفید اعلام کرده اند که با اطمینان زیادی می دانند که دولت روسیه پشت سرقت ایمیل ها و اسناد کمیته ملی حزب دموکرات قرار داشته است.

البته نهادهای اطلاعاتی آمریکا هنوز نسبت به انگیزه اصلی این اقدام مطمئن نیستند. نهادهای اطلاعاتی نمی دانند آیا هک این ایمیل ها یک جاسوسی عادی بوده است که معمولا علیه آمریکا انجام می شود یا یک تلاش مداوم برای دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می رود.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل