ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

۰۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۲:۳۲

امیرآبادی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر اقتصاد تقاضای وقت جلسه‌ای برای ارائه توضیحاتی درباره FATF داشته که در جلسه یکشنبه هیئت رئیسه وصول آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

احمد امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به درخواست وزیر اقتصاد برای ارائه توضیحاتی درباره FATF اظهار داشت: وزیر اقتصاد تقاضای وقت جلسه‌ای برای ارائه توضیحاتی درباره FATF داشته که در جلسه یکشنبه هیئت رئیسه وصول آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی FATF را یک توافق‌نامه مهم دانست و افزود: یکی از بندهای این توافق‌نامه تحریم‌کردن برخی افراد و مؤسسات است و در قطعنامه‌های شورای امنیت برخی شخصیت‌ها، شرکت‌ها و شهروندان ایرانی مورد تحریم قرار گرفته‌اند که این یک خودتحریمی به‌حساب می‌آید.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر اقتصاد باید درباره FATF توضیحات لازم را ارائه و نمایندگان را قانع کند چراکه این توافقنامه و چگونگی اجرای آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به علنی یا غیرعلنی برگزار شدن بررسی FATF اشاره کرد و گفت: در جلسه روز یکشنبه هیئت رئیسه درباره این موضوع بحث خواهد شد و اگر مسائل به امنیت ملی مربوط شود که جلسه غیرعلنی و در غیر این صورت علنی برگزار خواهد شد.

امیرآبادی با بیان اینکه خیلی از اطلاعاتی که به FATF داده می‌شود دشمنان هم دسترسی به آن دارند، خاطرنشان کرد: کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا که ناظر در FATF هستند، خیلی راحت به اطلاعات این نهاد دسترسی پیدا خواهند کرد و در نخستین مرحله اطلاعات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی راجع به تصویب دو قانون مبارزه با پول‌شویی و منع تأمین مالی و حمایت از تروریست در کشور عنوان کرد: در FATF تأکید شده که باید ابتدا ۴۱ مورد عملی اتفاق بیفتد و پس از آن ۴۰ مورد دیگر رخ دهد تا از لیست سیاه خارج شویم و وارد لیست خاکستری شویم و در بخش خاکستری هم مواردی وجود دارد که کشورها زیاد راغب به اجرای ۴۰ مورد دوم نیستند و در همان لیست خاکستری باقی می‌مانند ولی چون خود FATF داور است که کشورهای خوب عمل کرده‌اند یا خیر، جای نگرانی وجود دارد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    مجله

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال152 روز قبل