ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم در گفت‌وگو با تسنیم:

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۲

عبدالرضا مصری

یک عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان اینکه دولت لایحه‌ای در قالب برنامه ششم به مجلس ارائه نکرده است، گفت: دولت فقط یک‌سری احکام و اسناد پشتیبان را به مجلس ارائه کرده و نمایندگان مجلس باید از نو برنامه جدید بنویسند.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در رابطه با لایحه برنامه ششم توسعه که اخیراً توسط دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است اظهار داشت: علی‌رغم آنکه دولت اذعان می‌کند لایحه برنامه ششم توسعه را به مجلس ارائه کرده است باید بگویم این لایحه به هیچ عنوان شبیه برنامه نیست بلکه دولت فقط یک سری احکام مورد نیاز اجرای برنامه را تقدیم مجلس کرده است.

وی با بیان اینکه در قالب این احکام یک سری اسناد پشتیبان که جزو لایحه محسوب نمی‌شود در اختیار نمایندگان قرار گرفته است، افزود: دولت می‌گوید برنامه را در قالب این اسناد و احکام به مجلس ارائه کرده است اما این احکام به هیچ عنوان با شاخص‌های کل برنامه هماهنگ نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: در یک برنامه باید هدفگذاری دولت طی ۵ سال مشخص و وضعیت فعلی ضمن تشریح مورد ارزیابی جدی قرار گرفته باشد به‌نحوی که بدانیم از چه نقطه‌ای می‌خواهیم به چه نقطه‌ای برسیم. حتی اهداف یک‌ساله نیز باید در برنامه تعیین شده باشد اما این موضوعات به هیچ عنوان در لایحه‌ای که به‌نام برنامه از طرف دولت به مجلس ارائه شده، نیست.

مصری ادامه داد: به‌عنوان نمونه باید در برنامه مشخص شود هدف دولت در تک تک بخش‌ها چیست و می‌خواهد چه تغییراتی را برای تحقق اهداف بلندمدت تعریف نماید.

وی با ابراز اینکه مجلس باید با بررسی احکام مورد نیاز ارائه شده از سوی دولت به‌عنوان لایحه برنامه ششم، برنامه را تدوین نماید، تصریح کرد: مجلس مجبور است در کمیسیون تلفیق ضمن بررسی پیشنهادات برنامه‌ها را به این احکام اضافه کند. البته باید تأکید کنم این اسناد پشتیبان که در قالب لایحه به مجلس ارائه شده از لحاظ ما قانون نیست و برای تدوین یک برنامه کفایت نمی‌کند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال195 روز قبل