ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حجت‌الاسلام منتجب‌نیا:

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۰

رسول منتجب نیا

قائم‌مقام حزب اعتمادملی گفت: اگر روحانی در جریان اصول‌گرایی ذوب شود به‌صورت طبیعی بین روحانی و جریان اصلاحات فاصله ایجاد می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، یک روز پس از آنکه علی‌محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در گفت‌وگو با تسنیم از اصلاح‌طلبان خواست که به‌جای روحانی گزینه صددرصدی خود را معرفی کنند، رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی نیز در گفت‌وگو با روزنامه آرمان، از احتمال معرفی آلترناتیو به‌جای حسن روحانی در انتخابات سال ۹۶ خبر داد.

منتجب‌نیا در پاسخ به این پرسش که اصلاح‌طلبان در زمینه انتصابات مدیران در دولت چه انتظاری از آقای روحانی دارند، گفت: دولت اول ایشان به‌صورت ائتلافی و براساس سلیقه شخصی آقای روحانی تعیین شده است. بدون شک اصلاح‌طلبان به‌عنوان مهم‌ترین جریان حامی آقای روحانی باید در انتصابات دولت دوم ایشان دخالت داشته باشند.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی با ابراز "ما در این زمینه با روحانی مذاکره خواهیم کرد"، می‌گوید: اصلاح‌طلبان باید در دولت آینده سهم بیشتری داشته باشند و درصد قابل توجهی از کابینه ایشان را تشکیل بدهند، این مسئله شامل وزرا، معاونان و همچنین استانداران می‌شود و در همه این زمینه‌ها باید تغییرات جدی صورت بگیرد.

منتجب‌نیا در ادامه گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که آیا پشتوانه اجتماعی روحانی به همان شکل که در سال ۹۲ از وی حمایت کرد، حاضر خواهد بود در سال ۹۶ نیز از روحانی حمایت کند، اظهار کرد: بنده به‌دلیل سخنرانی به مناطق مختلف کشور سفر می‌کنم و از نزدیک با اصلاح‌طلبان مناطق مختلف گفت‌وگو و رایزنی می‌کنم. متأسفانه در بسیاری از این سفرها متوجه شده‌ام که برخی از اصلاح‌طلبان از آقای روحانی رنجش خاطر دارند و آقای روحانی موفق نشده رضایت آنها را جلب کند.

وی درباره ائتلاف حامیان دولت و جریان اصلاحات در انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نزدیکی اعتدال و توسعه به جریان اصلاحات باعث شده که مردم برای این حزب احترام قائل شوند. اگر اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت نکنند حزب اعتدال و توسعه نمی‌تواند به‌تنهایی بار حمایت از آقای روحانی را به دوش بکشد. بنده به برخی از دوستان هشدار می‌دهم که نه خود دچار توهم شوند و نه آقای روحانی را دچار توهم کنند. هنگامی که اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت کنند به‌معنای این است که اکثریت مردم از آقای روحانی حمایت می‌کنند، به همین دلیل اگر آقای روحانی از فرصت حمایت اصلاح‌طلبان از خود استفاده نکند دچار یک اشتباه تاریخی شده است.

منتجب‌نیا درباره احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در انتخابات ۹۶، با بیان اینکه اگر روحانی در جریان اصولگرایی ذوب شود به‌صورت طبیعی بین روحانی و جریان اصلاحات فاصله ایجاد می‌شود، متذکر شد: در چنین شرایطی اصلاح‌طلبان از آلترناتیو خود استفاده خواهند کرد. در سال ۹۲ شرایط ایجاب می‌کرد که اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت کنند، با وجود این، این حمایت به‌منزله این نبود که روحانی بهترین گزینه جریان اصلاحات به شمار می‌رود. در سال ۹۲ ما «خیرالموجودین» را در نظر گرفتیم و براساس آن عمل کردیم.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال201 روز قبل