ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اصلاحات تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد اعلام شد

  اخباردانشگاه  ,خبرهای دانشگاه ,  کارشناسی ارشد

اصلاحات تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 به گزارش فارس، اطلاعیه ‌‌دوم سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ اعلام‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ رشته‌ محل‌های جدید در برخی از کدرشته‌های امتحانی برای مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تکمیلی ‌(دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌‌) سال‌ ۱۳۹۵ و همچنین اصلاحات برخی رشته‌ها منتشر شد.

 

برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، علاوه بر ظرفیت‌های مندرج در آن اطلاعیه، برای پذیرش دانشجو در تعداد دیگری از رشته‌های خود اعلام ظرفیت کرده‌اند و همچنین بعضی از مؤسسات آموزش عالی تقاضای ظرفیت جدید در برخی از کدرشته‌های امتحانی را دارند، بنابراین داوطلبان متقاضی می‌توانند تا پایان روز شنبه ۲۴ مهرماه برای انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از کدرشته‌های امتحانی مربوط منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام کنند.

 

ضمناً داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته در این مرحله اقدام کرده‌اند، درصورت تمایل می‌توانند با توجه به مندرجات این اطلاعیه برای ویرایش کدرشته‌محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

 

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در رشته‌های دارای آزمون عملی یا پروژه‌دار، تمام داوطلبان اعم از اینکه مجاز به شرکت در آزمون عملی بوده یا نبوده‌اند یا در آزمون عملی این رشته‌ها شرکت کرده یا نکرده‌اند نیز در صورت تمایل می‌توانند بجز کدرشته محل‌های دوره‌های روزانه و شبانه این قبیل رشته‌ها برای سایر دوره‌ها متقاضی شوند.

منبع : بیتوته

مجله