ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۳

موشک کروز

نیروهای آمریکایی با هدایت یک موشک «کروز» در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان جان شش غیرنظامی افغان را گرفتند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، نیروهای آمریکایی با هدایت موشک کروز در شهرستان شینواری ولایت ننگرهار در شرق افغانستان ۶ غیرنظامی را به قتل رساندند.

این موشک به منطقه «بندر» شهرستان شینواری اصابت کرد که بر اثر آن ۶ غیرنظامی کشته و ۴ نفر دیگر زخمی شدند.

«محمد علی بندر» عضو شورای ولایتی ننگرهار در این باره گفت: در این اواخر نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به استفاده از موشک‌های کروز روی آورده‌اند.

وی تصریح کرد: حملات موشکی نیروهای آمریکایی و استفاده آنها از موشک‌های کروز باعث بروز تلفات غیرنظامیان در این کشور شده است.

«فیض محمد زلاند» کارشناس مسائل سیاسی و دفاعی افغانستان می‌گوید: این مورد یکی از ده‌ها مواردی است که توسط حملات کروزی نیروهای آمریکایی‌ها اتفاق می‌افتد و کسی از آنها مطلع نمی‌شود.

این کارشناس اظهار داشت: دولت افغانستان در برابر این اقدامات سکوت اختیار کرده است.

رئیس سازمان حقوق بشر ننگرهار نیز خاطرنشان کرد: پس از افزایش اختیارات نیروهای آمریکایی در افغانستان، نگرانی‌ها در مورد امنیت غیرنظامیان در این کشور افزایش یافته است.

چند روز قبل نیز پهپادهای آمریکایی در همین منطقه حملاتی را انجام دادند که منجر به کشته شدن ۴ غیرنظامی شد.

اصابت موشک‌های کروز به مناطق مختلف افغانستان و بروز تلفات غیرنظامی در این حملات در حالی بیان می‌شود که مقامات آمریکایی چندی قبل ادعا کرده بودند که از این موشک‌ها برای هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی داعش و مخالفان مسلح دولت کابل استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/.*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال195 روز قبل