ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 سرکردگان داعش با ادامه تحمل شکست های بیشتر در عراق و سوریه، عناصر هوادارشان را برای پذیرش خبر سقوط خلافت خودخوانده این گروه تروریستی آماده می کنند.
به گزارش ایرنا،‌ خبرگزاری اسپوتنیک روز یکشنبه در این خصوص نوشت: داعش هر کاری کرد تا خود را یک نیروی مشروع و نه یک گروه تروریستی جلوه دهد، اما از آنجا که تروریست ها پایگاه های خود در عراق و سوریه را از دست می دهند، سرکردگان این گروه اندک اندک عناصر هوادار خود را برای پذیرش سقوط خلافت داعش متقاعد می کنند.
داعش دو سال پیش پس از اشغال تقریبا همه نواحی شرق سوریه و بخش های وسیعی از شمال و غرب عراق، اعلام خلافت خودخوانده کرد. 
اما اراضی تحت اشغال داعش به لطف عملیات گسترده نظامی در عراق و سوریه و حملات پشتیبانی روسیه و ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، تا حد زیادی ریزش داشته است. 
تازه ترین آمار و ارقام نشان می دهد که مناطق تحت کنترل داعش در شش ماهه نخست سال 2016 به میزان 12 درصد کاهش یافته و بعید است که این روند جریان عکسی داشته باشد.
این گروه تروریستی پیشتر تلاش کرد تا خسارت های وارده به خود در میادین جنگی را با انجام حملاتی در خاورمیانه، اروپا و نقاط دیگر جهان جبران کند. 
«ویل مک کانتس» پژوهشگر موسسه بروکینگز به روزنامه واشنگتن پست گفت: حملات موفقیت آمیز (داعش) در کشورهای دیگر، نشان از نگرانی عمیق در میان عناصر این گروه دارد.
وی افزود: سرکردگان داعش واقعا تلاش می کنند هواداران خود را برای رو به رو شدن با خلافتی که دیگر وجود خارجی نخواهد داشت، آماده کنند. 
در واقع داعش موضع خود از داعیه شکست ناپذیری این گروه را به پذیرش زیان های وارده در میادین جنگی تغییر داده است. 
«کول بونزل» پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا در تائید این تغییر و تحول گفت: برای پیش بینی سقوط داعش هنوز خیلی زود است، اما می توان گفت تبلیغات رسانه های وابسته به این گروه که به طور معمول دم از پیشرفت ها و موفقیت های داعش در میادین جنگی می زند، در این زمینه فروکش کرده است.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,