ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

هفته سوم لیگ شانزدهم – استادیوم آزادی تهران
جمعه ۱۵ مردادماه ۹۵ – ساعت ۲۰:۳۰
استقلال تهران ۱ – صنعت‌نفت آبادان ۲
گل: علی قربانی (۶۶) – رضا نوروزی (۸۵) حسین بغلانی (۳+۹۰- پنالتی)
داور: محمدرضا اکبریان
کمک‌داوران: سعید علی نژادیان و علی میرزابیگی
اخطار: گوی هیان کیم، حسین بغلانی (نفت)
تماشاگر: ۴۰ هزار نفر

استقلال تهران: سیدمهدی رحمتی، وریا غفوری، هرایر مگویان، رابسون جان‎واریو، یعقوب کریمی (۷۱- میلاد زکی‌پور)، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی، خسرو حیدری (۸۲- فرشید اسماعیلی)، جابر انصاری، علی قربانی (۷۶- آرش افشین) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

صنعت‌نفت آبادان: حسن هوری، مجتبی ممشلی (۷۷- میلاد جهانی و ۸۳- رضا نوروزی)، علی عبدالله‌زاده، حسین بغلانی، فرشاد فرجی، محمدرضا پورمحمد، محمدزبیر نیک‌نفس، حکیم نصاری، گوی هیان کیم، امیر زلیکانی و محمد شادکام
سرمربی: نادر دست‌نشان

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و صنعت‌نفت آبادان با نتیجه دو بر یک به‌سود زردپوشان آبادان خاتمه یافت.

استقلال تهران که در خانه بازی می‌کرد و دنبال رقم زدن اولین پیروزی این فصل بود، نیمه اول را تهاجمی ظاهر شد و چند فرصت روی دروازه صنعت‌نفت خلق کرد که هیچ‌کدام ثمری نداشت. شاگردان دست‌نشان هم ضمن دفاع از دروازه خودی و دفع حملات استقلال در چند صحنه درون محوطه جریمه تیم میزبان ظاهر شدند ولی ضربات نهایی یاران این تیم راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد تا نیمه اول بدون گل مساوی تمام شود.

در نیمه دوم، استقلال تهران مثل نیمه نخست تهاجمی‌تر از تیم میهمان ظاهر شد تا بتواند سه امتیاز بازی خانگی را به دست بیاورد. استقلالی‌ها در دقیقه ۶۶ به خواسته‌شان رسیدند و دروازه هوری را باز کردند تا با یک گل پیش بیفتند اما این گل دوام نداشت، چرا که ابتدا رضا نوروزی بازیکن تعویضی صنعت‌نفت گل تساوی را در دقیقه ۸۵ رقم زد و این مسابقه با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت.در دقایق وقت تلف شده نیز حسین بغلانی از روی نقطه پنالتی گل دوم صنعت‌نفت را زد تا زردپوشان با سه امتیاز ارزشمند از میدان خارج شوند.

دقایق حساس
دقیقه ۱:  کرنر اول استقلال روی دروازه نفت را یعقوب کریمی زد که مدافعان توپ را برگشت دادند.
دقیقه ۲: شوت کاوه رضایی از پشت محوطه جریمه را حسن هوری دروازه بان نفت مهار کرد.
دقیقه ۵:  ضربه سر امیر ذلیکانی بازیکن نفت آبادان با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۱۰:  شوت کاوه رضایی از داخل محوطه جریمه را حسن هوری دروازه بان نفت مهار کرد.
دقیقه ۱۳:  خسرو حیدری با پاس عمقی بازیکن استقلال در موقعیت تک به تک با دروازه بان نفت قرار گرفت که هوری توپ حیدری را به کرنر فرستاد.کرنر ارسالی را مدافعان تیم نفت برگشت دادند.
دقیقه ۲۵:  استقلال یک کرنر دیگر روی دروازه نفت زد این کرنر را بختیار رحمانی روی دروازه فرستاد که مدافعان نفت توپ را برگشت دادند.
دقیقه ۳۴:  شوت جابر انصاری از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه نفت آبادان به بیرون رفت.
دقیقه ۴۰: نفت صاحب یک ضربه کاشته روی دروازه استقلال شد که این ضربه به شکل پاس به نیک نفس رسید و شوت از راه دور او از بالای دروازه نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: شوت محمد شادکام از راه دور از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰:  ضربه کاشته استقلال را خسرو حیدری روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر یعقوب کریمی با برخورد با مدافع نفت به کرنر رفت و این کرنر هم حاصلی برای آبی پوشان نداشت.
دقیقه ۵۱:  ارسال یعقوب کریمی روی سر علی قربانی فرود آمد و ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۵۳:  شوت محمدرضا پورمحمد بازیکن نفت از بالای دروازه تیم استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۶۱: شوت حکیم نصاری را مهدی رحمتی مهار کرد.
دقیقه ۷۳:  کاوه رضایی در موقعیت تک به تک با دروازه بان نفت قرار گرفت و ضربه او در آستانه ورود به دروازه بود که بغلانی توپ را از روی خط دروازه به بیرون زد.
دقیقه ۷۸: علی عبدالله‎زاده درون محوطه جریمه استقلال سرنگون شد ولی داور اعتقادی به خطا نداشت و دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۸۷: ضربه حکیم نصاری از پشت محوطه جریمه استقلال با اختلاف اندک به بیرون رفت.

شرح گل‌ها
۱-۰ (استقلال): ارسال توپ از جناح چپ در محوطه جریمه نفت به علی قربانی رسید و این بازیکن با یک ضربه دقیق گل استقلال را به ثمر رساند.

۱-۱ (نفت): رضا نوروزی بازیکن تعویضی تیم نفت آبادان با کنترل توپ در قلب دفاع استقلال و عبور از دو مدافع این تیم با ضربه‌ای فنی دروازه رحمتی را گشود تا تعویض طلایی دست‌نشان لقب بگیرد.

۱-۲ (نفت): حرکت رضا نوروزی یک ضربه پنالتی برای صنعت‌نفت به همراه داشت که حسین بغلانی با یک ضربه زیبا به زیر تیر افقی دروازه استقلال گل پیروزی نفت را به ثمر رساند.

در حاشیه
* گروهی از هواداران آبادانی با حضور در استادیوم آزادی به تشویق زردپوشان پرداختند.
* علیرضا منصوریان پیش از شروع مسابقه به سمت نادر دست‌نشان رفت و با وی خوش و بش کرد. همچنین حسن هوری دروازه‌بان نفت آبادان هم به سمت نیمکت استقلال رفت.
* در حالی که بازیکنان دو تیم آماده شروع مسابقه بودند، اتفاق جالبی رخ داد. استیو جونز به همراه یکی دیگر از مربیان استقلال وارد زمین شد و از بازیکنان خواست تا استارت تندی بزنند و بازیکنان هم این کار را کردند. جلال مرادی که ناظر مسابقه بود، بلافاصله وارد زمین شد و با عصبانیت مربیان استقلال را از زمین بیرون کرد که مربی انگلیسی استقلال از این موضوع بسیار متعجب شد.
* علی عبدالله‌زاده بازیکن تیم نفت آبادان از دقایق ابتدایی مسابقه به دلیل آسیب‌دیدگی سر خود را بانداژ کرد. این بازیکن با سر شکسته در ترکیب آبادانی‌ها حضور داشت.
* گاسپار و اوسیانو، دستیاران کی‌روش، در ورزشگاه حضور دارند و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.
* در اواسط نیمه اول روی سکوهای مقابل جایگاه نارنجکی منفجر شد که باعث رعب و وحشت حاضران آن قسمت از ورزشگاه شد سپس یکی از هواداران که دستش آسیب دیده بود به کنار زمین برده شد تا کارهای درمانی روی او صورت بگیرد.
* در اواخر نیمه اول بین چند تن از هواداران استقلال روی سکوها درگیری فیزیکی صورت گرفت که بعد از یکی دو دقیقه با وساطت سایرین این مسئله به پایان رسید.
* خبرنگاران که در حال تهیه گزارش اخبار بازی بودند و از صحنه درگیری هواداران استقلال تصویربرداری می‌کردند مورد فحاشی و توهین آنان قرار گرفتند.
* هواداران و بازیکنان صنعت‎نفت بعد از پایان مسابقه جشن پیروزی را همراه با هم در استادیوم آزادی انجام دادند.
 

ورزش سه

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,