ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روحانی در تماس تلفنی نخست‌وزیر انگلیس مطرح کرد

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۱۸

rouhani

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی نخست‌وزیر بریتانیا با وی، از گسترش همکاری‌های تهران و لندن استقبال کرد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در تماس تلفنی خانم "ترزا می"  نخست‌وزیر جدید بریتانیا با ایشان، با تبریک مسئولیت جدید نخست‌وزیر، تحولات روابط تهران و لندن در فضای پسابرجام را مثبت خواند و گفت که این روابط با تقویت همکاری‌های  مالی و بانکی شتاب بیشتری می‌گیرد.

وی با اشاره به نقش بریتانیا در تحقق برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)  تاکید کرد: همه تلاش‌ها باید بر تسریع در اجرای دقیق برجام متمرکز شود.

روحانی با اشاره به اهمیت گشایش های مالی، بانکی و بیمه ای در دوره پسابرجام گفت: همه تلاش‌ها باید  در مسیر اجرای دقیق  مفاد برجام و تقویت پایه‌های آن متمرکز شود  و بریتانیا همان‌گونه که در روند مذاکرات تاثیرگذار بود، در روند استحکام و سرعت بخشی به  این توافق مهم تاریخی نیز اثرگذار شود.

رئیس‌جمهور در ادامه به بحث اهمیت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و اظهارداشت: تشدید تحرکات تروریستی در منطقه و جهان، همفکری، هماهنگی و همکاری کشورها در این مبارزه را ضروری می سازد و تهران از تقویت رایزنی  و همفکری با لندن در این حوزه استقبال می کند.

روحانی همچنین تلاش برای حل و فصل معضلات و مشکلات منطقه از طریق مذاکره و گفت وگو را ضروری خواند.

"ترزا می" نخست وزیر بریتانیا نیز در این گفت وگو ، با تاکید بر اینکه کشورش مصمم به توسعه و تعمیق همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است ، اظهارداشت: لندن تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام بکار گرفته و به این روند شتاب خواهد داد.

نخست وزیر بریتانیا با اشاره به روند رو به رشد روابط تهران – لندن در همه عرصه ها ، تصریح کرد: ما  باید به تعهدات خود در اجرای دقیق و سریع مفاد برجام پایبند باشیم و بریتانیا نیز در این عرصه فعال است.

وی با اشاره به اهمیت تبادلات بانکی ، مالی و بیمه ای گفت:  لندن نه تنها از گسترش همکاریهای بانکی و مالی با ایران حمایت می کند بلکه پیوسته در تلاش است تا بانکهای بریتانیایی و اروپایی را برای همکاری بیشتر با تهران ترغیب کند.

ترزا می  همچنین به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همگانی در مبارزه با این پدیده اشاره کرد و گفت: در این مبارزه باید به ریشه های تروریسم توجه شود و لندن از همفکری با ایران در این عرصه استقبال می کند.

نخست وزیر بریتانیا در ادامه با اشاره به تلاش وزرای خارجه دو کشور برای ارتقاء سطح روابط  فیمابین اظهارداشت:این روند گامی مهم در مسیر توسعه و تعمیق روابط دو کشور است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال195 روز قبل