ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۴

پایگاه اس 300

اندیشکده استراتفور در گزارشی مدعی شد ایران در حال ساخت یک پایگاه برای سامانه موشکی اس-۳۰۰ است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اندیشکده استراتفور در گزارش خود پیرامون محل استقرار سامانه موشکی اس-۳۰۰ ایران مدعی شد: طی یک ماه گذشته ایران ساخت وساز در یکی از پایگاه‌های اطراف تهران خود را که زمانی محل استقرار تاسیسات آموزش دفاع هوایی اس.ای ۵ (SA-5) بود، آغاز کرده است. احتمال بسیار زیادی می‌رود که پس از دریافت سامانه‌های دفاع هوایی اس-۳۰۰ از روسیه در ماه می سال جاری میلادی این پایگاه میزبان سامانه اس-۳۰۰ باشد.

بر اساس این گزارش، ایران پس از دریافت سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ از روسیه اکنون آماده استفاده از آنها می‌شود. تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط این پایگاه حاکی از ساخت و سازهای گسترده در یک پایگاه دفاع هوایی در اطراف تهران است. تصاویر هوایی به دست آمده از این پایگاه بسیار متفاوت از دیگر پایگاه‌های دفاع هوایی موجود در ایران است و همین مسئله این احتمال را تقویت می‌کند که پایگاه فوق ممکن است محل استقرار دائمی سامانه اس ۳۰۰ ایران نبوده، بلکه یک مرکز آموزشی باشد.

استراتفور معتقد است که این پایگاه در شرق تهران و حوالی افسریه قرار داشته که اطراف آن را چندین مرکز نظامی دیگر احاطه کرده است. این پایگاه در ادامه معتقد است موقعیت این مرکز در نزدیکی تهران باعث شده تا هم از پایتخت و هم تاسیسات مهم هسته‌ای ایران محافظت کند.

با اینحال پایگاه استراتفور در گزارش خود اشاره داشته که براساس فعالیتهای قبلی در این مرکز، موقعیت خاص استقرار این سامانه ممکن است بیشتر برای مقاصد آموزشی مورد استفاده قرار گیرد تا تاسیس یک چتر دفاع هوایی اس-۳۰۰ بر فراز تهران.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال207 روز قبل