ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

استارت لیست تیراندازان ایرانی در روز نخست مشخص شد

اخبارالمپیک 2016,خبرهای المپیک 2016,تیرندازی

طبق استارت لیست رقابت‌های تیراندازی المپیک ۲۰۱۶ ریو، نجمه خدمتی و الهه احمدی عصر امروز به ترتیب در خط ۳۲ و ۵۳ شلیک خواهند کرد.

به گزارش مهر، مسابقات تیراندازی المپیک از از ساعت ۱۶ امروز ۱۶ مرداد (به وقت تهران) آغاز و تا ۲۴ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. در مجموع ۳۹۰ ورزشکار از ۹۷ کشور جهان در ۱۵ ماده المپیک به رقابت می‌پردازند و تیراندازان ایران در ۸ ماده به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

رقابت نمایندگان ایران در المپیک ریو با مسابقه تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان آغاز می‌شود. فدراسیون جهانی، استارت لیست رقابت‌ها را اعلام کرد که در این ماده ۵۷ تیرانداز از کشورهای مختلف حضور دارند. از ایران نیز نجمه خدمتی و الهه احمدی نمایندگان تفنگ بادی ۱۰ متر هستند. خدمتی در خط ۳۲ و احمدی در خط ۵۳ شلیک خواهند کرد. در این ماده نام بسیاری از قهرمانان کشورهای مختلف دیده می شود که می‌توان به «یی‌سیلینگ» قهرمان المپیک لندن و «دو لی» قهرمان المپیک آتن و پکن نیز اشاره کرد.

در روز اول المپیک ریو، مسابقه تپانچه مردان نیز برگزار می‌شود که ایران در این بخش نماینده‌ای ندارد. الهه احمدی و نجمه خدمتی در تفنگ بادی، پوریا نوروزیان در دو ماده تفنگ بادی و تفنگ سه وضعیت، مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی در تفنگ سه وضعیت و گلنوش سبقت اللهی در دو ماده تپانچه بادی و تپانچه ۲۵ متر(دقت وسرعت) شلیک خواهند کرد.

به گزارش مهر، سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,