ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بررسی آمارهای منتشر شده توسط خود آمریکایی‌ها نشان می‌دهد ادعاهای موجود در آمریکا درباره تهدید حملات تروریستی برخاسته از «اسلام»، ریشه‌ای در حقیقت ندارد.

در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال جاری در آمریکا، با توجه به حملات تروریستی در نقاط مختلف به ویژه در فرانسه، بلژیک و آلمان، جو شدیدی علیه مسلمانان در آمریکا ایجاد شده است.

رسانه‌های آمریکایی و حتی برخی مقامات این کشور، با برجسته کردن حمله چندی پیش اورلاندو توسط یک افغانستانی‌تبار آمریکایی به باشگاه شبانه همجنسگرایان و همچنین حمله سال گذشته یک زوج در سن برناردینو، سبب شدند که جو سنگینی علیه مسلمانان در آمریکا براه افتد.

در حمله اورلاندو، «عمر متین» با اسلحه خود دستکم ۵۰ نفر را کشت و ۵۳ نفر دیگر را زخمی کرد و خود در حمله پلیس کشته شد.

به گفته مقامات آمریکایی، او شهروند فلوریدا و متمایل به داعش بود. عمر متین ساکن بندر سنت لوسی در ایالت فلوریدا و پدر و مادرش افغان تبار هستند.

در حمله سال گذشته سن برناردینو اداره تحقیقات فدرال  آمریکا، «اف بی آی» اعلام کرد که زوج اهل این ایالت که هفته گذشته ۱۴ نفر را در یک میهمانی تعطیلات کریسمس به ضرب گلوله کشتند، «برای مدتی» از پیروان اسلام افراطی بودند.(جزئیات بیشتر).

در این جو سنگین ضد مسلمانان در آمریکا بوده است که حتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، اظهاراتی به شدت ضد اسلامی مطرح کرده‌ و شخصی چون دونالد ترامپ پیشنهاد جنجالی «ممنوع کردن ورود مسلمانان» را ارائه داده است تا به گفته او جلوی حملات ناشی از «تروریسم اسلامی» گرفته شود.

اما با بررسی آمارهای منتشر شده توسط رسانه‌های آمریکایی درباره میزان مرگ در این کشور، مشخص می‌شود که این ادعاها، تنها در حد همان ادعا باقی است و ریشه‌ای در واقعیت ندارد.

بنا بر آماری که رسانه‌های آمریکایی از مقامات رسمی منتشر کرده‌اند، آنچه به ادعای آن «تروریسم اسلامی» خوانده شده، دلیل بخش به شدت کوچکی از میزان مرگ و میر در آمریکا بوده است.

بنا بر آمار منتشر شده درباره مرگ و میر در آمریکا از مجموع حدود ۹۸ هزار مرگ در سال ۲۰۱۵، تنها دلیل مرگ ۱۹ نفر، «تروریسم اسلامی» بوده است.

در سال گذشته میلادی به ترتیت این تعداد مرگ و میر بر اساس دلایل زیر ثبت شده است:

خودکشی: ۴۳ هزار

تصادفات رانندگی: ۳۲ هزار

مرگ و میر مربوط به قتل ناشی از حمله مسلحانه: ۱۳ هزار و ۲۸۶

خشونت‌های داخلی: هزار و ۶۰۰

تروریسم اسلامی: ۱۹

حمله کوسه: ۱

انتهای پیام/

http://fna.ir/KW5VAQ

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,