ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ابزارهایی جدید روزانه به بازار عرضه می‌شوند و در اختیار کاربران گذاشته می‌شود؛ ابزارهای خلاقانه جدید که از فناوری‌های نو بهره‌مند هستند مانند جوراب هوشمند، پروژکتور، قلاده و لامپ موزیکال توسط طراحان، طراحی و عرضه شده است که قابلیت اجرا از طریق اینترنت و گوشی‌های هوشمند و تبلت را دارا هستند. برخی از این ابزارها بسیار کاربردی هستند.

 از دنیای گجت‌ها و تکنولوژی های جدید چه خبر

 

پروژکتور بی سیم هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

یک پروژکتور بی‌سیم هوشمند توسط یک فرد فرانسوی ساخته شده است که قادر به نمایش بازی ویدئویی بر روی دیوار است، این دستگاه به یک دوربین ۹۰ درجه مجهز است و قابلیت نظارت تصویری از راه دور را دارد، دارای فضای ذخیره سازی و شش بلندگو است، حدود ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع و ۴۰ سانتی‌متر عرض دارد و با گوشی‌های هوشمند و تبلت کنترل می‌شود.
این دستگاه در اواخر سال ۲۰۱۴ به قیمت ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ دلار در دسترس خواهد بود.

 

قلاده هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این قلاده آن‌لاین نیست اما فعالیت، اطلاعات و سلامت سگ را مانند تعداد ضربان قلب، تعداد تنفس، دوره‌های فعالیت و استراحت، کالری‌های سوزانده و غیره را ضبط می‌کند.

این قلاده داده‌ها را به طور منظم از طریق WiFi با کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند و یا تبلت برای تجزیه و تحلیل توسط یک دامپزشک هماهنگ می‌کند.این فناوری در سال ۲۰۱۴ در لاس وگاس ارائه شد و قیمت آن ۲۱۰ یورو است.

 

کلید تنظیم کننده دستگاه حرارتی–

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این کلید از طریق گوشی‌های هوشمند، تبلت و کامپیوتر نسبت به عادات ساکنان خانه حرارت را تنظیم می‌کند و حتی کاربر از راه دور می‌تواند خود کلید را خاموش، روشن و حرارت را تنظیم کند. قیمت آن ۱۸۰ یورو است.

 

لامپ موزیکال–

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

لامپ‌های «اسمارت لایت» از سال ۲۰۱۴ ارائه شده است. مجهز به بلوتوث و قابلیت اجرا با گوشی‌های هوشمند و تبلت را دارا است. این لامپ دارای ۲ مدل است که مدل اول ۷W قادر به تنظیم شدت نور ۲۹ یورو است و مدل دوم ۹W قادر به تغییر رنگ است که قیمت آن ۴۹ یورو است. این لامپ در سال ۲۰۱۴ به بازار ارائه می‌شود اما تاریخ دقیق آن مشخص نیست.

 

راکت هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این راکت مجهز به سنسور است که قادر به داده‌های بازی مانند تعداد، ماهیت، سرعت و قدرت است و همه آنها را ضبط می‌کند؛ عمر باتری حدود شش ساعت است و قادر به ضبط ۱۵۰ ساعت بازی است و با بلوتوث یا USB به کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند و تبلت متصل می‌شود. قیمت آن حدود ۴۰۰ دلار است.

 

جوراب هوشمند–

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

جوراب «سنسوریا فیتنس» توسط شرکت «هیپ سیلون» ارائه شده است.
این جوراب دارای سنسورهایی است که مانند دستبند به جوراب متصل شده است و دارای بلوتوث ۴٫۰ است، داده‌هایی مانند تعداد و مقدار زمان ورزش، فاصله، سرعت، کالری‌های سوزانده و غیره به گوشی‌های هوشمند که دارای IOS و اندروید هستند منتقل می‌شود.
۴ جفت جوراب هوشمند و یک شارژر به قیمت ۱۴۵ یورو فروخته می‌شود.

 

دستگاه ناظر بر وسایل هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این دستگاه مجهز به سنسور و ناظر بر دیگر اشیاء هوشمند که هرکدام مختص کاری هستند است. از بهار ۲۰۱۴ با قیمت ۱۹۹ یورو به بازار ارائه شده است.

 

چراغ خواب –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این لامپ ناظر به پارامترهای مختلف خواب مانند مراحل خواب، تنفس، ضربان قلب به تازگی در لاس وگاس معرفی شده است که در محیط اتاق خواب هرگونه سر و صدا، دما و سطح نور را کنترل و توسط گوشی‌های هوشمند تمام اطلاعات و داده‌ها را ذخیره می‌کند؛ از بهار ۲۰۱۴ به بازار ارائه شده است و قیمت آن ۳۰۰ یورو است.

 

حس‌گرگیاه شناس –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

برای کسانی که نمی‌توانند به خوبی از گیاهان مراقبت کنند، می‌توانند این حسگر را داخل گلدان کنار گیاه قرار دهند و با یک برنامه IOS صاحبخانه را از وضعیت گیاه، زمان آب دادن به گیاه، کمی و زیادی کود و دمای هوای سرد و گرم مطلع می‌کند. قیمت آن ۵۰ یورو است.

 

دیگ زودپز هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

شرکتی درکالیفرنیا دیگ زودپزی را معرفی کرد که دارای یک لامپ LED است و کاربر می‌تواند از راه دور دیگ را روشن، خاموش یا حرارات آن را کم و زیاد کند. فروش این دیگ از بهار ۲۰۱۴ به قیمت ۷۵ یورو آغاز شده است.

 

قهوه ساز هوشمند –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

این قهوه ساز مورد علاقه دوستداران اسپرسو و کاپوچینو است؛ با استفاده از بلوتوث و تلفن همراه یا تبلت می‌توان از راه دور دستورات لازم را برای آماده سازی نوشیدنی مورد نظر به قهوه ساز داد و انتخاب‌های گسترده‌ای از این طریق داشت.

 

ناظر خانگی –

از دنیای گجتهای جدید چه خبر

دستگاهی که مجهز به یک دوربین امنیتی است و از طریق SMS، ایمیل، تلفن و یا از طریق برنامه‌های IOS در صورت بروز مشکلات صاحبخانه را با خبر می‌کند و تمام اطلاعات داده شده ثبت می‌شود. قیمت آن ۲۵۰ یورو است.

 

 

منبع : ایران سان

+ 5
مخالفم – 0

منبع : دلگرم

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,