ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

برترین ها – توریست های با تجربه می دانند که مسافرت و ماندن در کدام شهرها گران تمام می شود. به عنوان مثال لندن، پاریس و توکیو شهرهای بسیار گرانی هستند.

اما در کدام شهرها هزینه ها کمتر است؟

۱۰٫ تیرانا، آلبانی

تیرانا پایتخت آلبانی و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر با ۴۲۱۰۰۰ نفر جمعیت، در مقایسه با لندن بسیار ارزان است.  در تیرانا بلیط سینما ۴٫۷۴ دلار و یک فنجان قهوه ۱٫۹ دلار قیمت دارد، در حالی که همین هزینه ها در لندن به ترتیب ۱۹٫۰۶ و ۴٫۳۰ دلار می باشد.

۹٫ تگوسیگالپا، هندوراس

در این شهر حتی کسانی که خواهان یک زندگی مدرن هستند هم هزینه زیادی نمی پردازند. در پایتخت هندوراس می توان با پرداخت ۷۰۰ دلار در ماه آپارتمانی دو خوابه اجازه کرد، در صورتی که  هزینه اجاره ماهانه آپارتمانی مشابه در هنگ کنگ ۷۰۰۰ دلار است.

۸٫ اسکوپیه، مقدونیه

اسکوپیه هشتمین شهر ارزان قیمت جهان است، البته همه اجناس در این شهر ارزان نیستند. مثلا قیمت یک شلوار جین در اسکوپیه حدود ۱۳۳٫۰۲ دلار است که در مقایسه با شهرهایی مانند ونکوور، برلین و نیویورک گران تر است.

۷٫ کلکته، هند

بسیاری از کالاهای معمولی در این شهر ارزان هستند. مثلا یک وعده فست فود در کلکته تنها ۲٫۷۲ دلار و یک روزنامه بین المللی تنها ۲٫۲۲ دلار قیمت دارد. همین هزینه ها در مسکو به ترتیب ۲۰٫۰۵ و ۹٫۸۳ دلار هستند.

۶٫ تونس، تونس

اجاره ماهانه یک آپارتمان دوخوابه لوکس در تونس تنها ۴۹۹٫۲۹ دلار است. در حالی که در توکیو، گران ترین شهر جهان، اجاره بهای آپارتمانی مشابه ۴۸۷۵ خواهد بود.

۵٫ لاپاز، بولیوی

پالاز دومین شهر پرجمعیت بولیوی است. قیمت یک بلیط سینما در این شهر ۳٫۶۲ دلار و قیمت یک وعده فست فود ۵٫۰۶ دلار است.  این قیمت ها در سائوپائولو ۱۱٫۷۰ و ۹٫۳۶ دلار می باشد.

۴٫ بیشکک، قرقیزستان

خیلی افراد حتی نام پایتخت قرقیزستان را نمی دانند، ولی گردشگران حرفه ای و صرفه جو احتمالا نام این شهر را روی نقشه خود دارند. این شهر با داشتن ۸۳۶۰۰۰ نفر جمعیت چهارمین شهر ارزان دنیا محسوب می شود. اجاره بهای یک آپارتمان دوخوابه لوکس تنها ۷۰۰ دلار در ماه است. 

3. ماناگوآ، نیکاراگوئه

ارزان ترین شهر در قاره آمریکا ماناگوآ است. قیمت یک بلیط سینما در این شهر ۳٫۲۵ دلار و بهای یک فنجان قهوه ۱٫۶۳ دلار است.

۲٫ اسلام آباد، پاکستان

این شهر یکی از ارزان ترین شهرهای این فهرست محسوب می شود. به عنوان مثال هزینه خرید یک روزنامه بین المللی تنها ۲٫۱۰ دلار و یک فنجان قهوه تنها ۲٫۷۶ دلاراست. البته در اسلام آباد همه قیمت ها پایین نیست، مثلا در این شهر یک آپارتمان دوخوابه لوکس ۱۰۴۷۶۱ دلار قیمت دارد.

۱٫ کراچی، پاکستان

اگرچه کراچی بزرگترین شهر پاکستان و مرکز فعالیت های مالی و اقتصادی است، ولی زندگی در این شهر گران نیست. اجاره بهای یک آپارتمان دوخوابه لوکس تنها ۳۵۲٫۸۸ دلار است که در مقایسه با شهرهایی مثل رم (۲۳۹۳ دلار)، سیدنی (۳۲۳۳ دلار) و نیویورک (۴۵۲۵ دلار) بسیار ارزان است.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,