ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اردوغان: عاملان کودتا با «پ ک ک» همدست هستند

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس جمهور ترکیه حامیان فتح الله گولن را به همدستی با شبه نظامیان کُرد برای اجرای حملات تروریستی در جنوب شرقی ترکیه متهم کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه حامیان «فتح الله گولن» واعظ اسلامی ترک تبار و مقیم آمریکا را به همدستی با شبه نظامیان کُرد برای اجرای حملات تروریستی در جنوب شرقی ترکیه متهم کرد.

این اتهامات در حالی از سوی رئیس جمهور ترکیه مطرح می شود که مقامات این کشور پس از کودتای نافرجام پانزدهم ژوئیه دهها هزار نفر از شهروندان ترکیه را بازداشت و یا از کار برکنار کرده اند که این امر نگرانی متحدان غربی این کشور را به همراه داشت.

در واقع، اردوغان شبکه ای از حامیان فتح الله گولن را به طرح ریزی و اجرای شورشی نافرجام با بکارگیری نیروهای نظامی سرکش متهم کرده است و این اتهامات را نیز در واکنش به حملات بمب گذاری مطرح می کند که طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه باعث مرگ دهها تن از جمله تعدادی از نیروهای نظامی و انتظامی و مجروح شدن ۳۰۰ نفر در جنوب شرقی ترکیه شد.

اردوغان اظهار داشت: «به راحتی می توان ردپای سازمان گولن را در حملات اخیر پ.ک.ک و در قالب به اشتراک گذاری اطلاعات تشخیص داد».

گفتنی است که در آخرین حمله تروریستی، یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در شهر «الازیغ» ترکیه بامداد روز پنج شنبه منفجر شد. در پی این انفجار، سه نیروی نظامی کشته و ۲۱۷ تن مجروح شدند که ۸۵ نفر از آنها نیروهای پلیس هستند.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,