ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۳

اردوغان

رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به متهم‌شدن رضا ضراب تاجر طلا به کمک به نقض تحریم‌ها علیه ایران از سوی دادستان‌های آمریکایی تأکید کرد: دادگاه آمریکا در پرونده رضا ضراب انگیزه‌های پنهانی و مخفی دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه در سخنانی تأکید کرد: تا زمانی که نیروهای شبه‌نظامی کرد از عملیات علیه تروریست‌های داعش در شهر رقه مستثنی باشند، ترکیه خواستار پیوستن به ائتلاف به‌رهبری آمریکا در عملیات نظامی خواهد بود.

عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه در ابتدا با هدف منهدم کردن تروریست‌های داعش بوده ولی در ادامه این عملیات علیه کردهای سوریه ادامه یافته است.

اردوغان در جمع خبرنگاران در مسیر بازگشت از نیویورک، تصریح کرد: وزیر خارجه ما و مقامهای نظامی در حال مذاکره با آمریکا بر سر عملیات نظامی رقه هستند. ما شرایط خود را با آنها در میان گذاشته‌ایم.

وی افزود: برداشتن گام مشترک برای ما مهم است. اگر آمریکا کردهای سوری را وارد این کار نکند، ما می‌توانیم همراه با آمریکا در این عملیات نظامی شرکت کنیم.

اردوغان پیش از این نیز اعلام کرده است که آمریکا اخیراً محموله‌های سلاح برای کردهای سوریه ارسال کرده است.

رئیس جمهور ترکیه گفت: از جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا درباره ارسال سلاح برای کردها سؤال کردم ولی او نسبت به ارسال سلاح برای کردهای سوریه ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

اردوغان: دادگاه آمریکایی در پرونده ضراب انگیزه‌های پنهانی دارد

رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به متهم شدن رضا ضراب تاجر طلا به کمک به نقض تحریم‌ها علیه ایران از سوی دادستان‌های آمریکایی، تأکید کرد: دادگاه آمریکا در پرونده رضا ضراب انگیزه‌های پنهانی و مخفی دارد.

مقام‌های آمریکایی رضا ضراب شهروند دوتابعیتی ترک ــ ایرانی را که با مقام‌های ارشد دولت ترکیه ارتباط داشته، در ماه مارس در میامی بازداشت کردند. وی متهم به کمک به ایران برای انجام میلیون‌ها دلار مبادله مالی و ارزی شده که نقض تحریم‌های هسته‌ای تهران به شمار می‌رود.

این تاجر ۳۳ساله هنوز در نیویورک در بازداشت به سر می‌برد. دادستان منهتن اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی، رضا ضراب را به‌همراه تعدادی از وزرای کابینه ترکیه و اعضای خانواده اردوغان به دست داشتن در این پرونده متهم کرده است.

اردوغان گفته است که مسئله ضراب را با جو بایدن در میان گذاشته است. وی افزود: دادستان‌های آمریکایی سعی دارند تا ضراب را به دست داشتن در کمک مالی به یک خیریه آموزشی متهم کنند که با خانواده رئیس جمهور ترکیه در ارتباط بوده است.

اردوغان تأکید کرد: دادستان‌های آمریکایی به‌دنبال اجرای قانون نیستند بلکه شبکه‌ای از روابط را دنبال می‌کنند. جالب این است که اتهامات علیه همسر من مطرح شده است که این خیریه آموزشی را تأسیس کرده است. همسرم و من از تأمین کنندگان مالی این نهاد نیستیم. تلاش برای مطرح کردن نام ما در دادگاه نشان می‌دهد که انگیزه‌های پنهانی وجود دارد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال148 روز قبل