ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در پاسخ به تداوم حملات عربستان

۱۰ مهر ۱۳۹۵ – ۰۹:۵۱

امارات

یک منبع نظامی یمنی از انهدام کشتی جنگی امارات در سواحل المخا در غرب استان تعز خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از المسیره، یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک کشتی متجاوزان در نزدیکی سواحل المخاء در غرب استان تعز را هدف قرار داد.

این منبع گفت که این کشتی جنگی که از نوع سوئیفت و متعلق به امارات است، در پی حمله موشکی ارتش یمن، منهدم شد.

کشتی جنگی سوئیفت که از سرعت بالایی برخوردار است فعالیتهای گوناگونی از جمله نقل و انتقال نیروها و تجهیزات نظامی را انجام می‌دهد.

از این کشتی که ساختِ آمریکا است برای مین‌یابی و هدایت عملیات جنگی استفاده می‌شود.

امارات یکی از متحدان اصلی عربستان است که در تجاوز به یمن و به خاک و خون کشاندن مردم بی‌دفاع و مظلوم این کشور نقش پررنگی ایفا کرده است.

تاکنون دهها تن از نظامیان اماراتی در حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شده‌اند و خسارات سنگینی به تجهیزات جنگی آنها وارد آمده است.

تنها در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی، در پی حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پادگان نظامیان اماراتی در مأرب، ۴۵ تن از آنها به هلاکت رسیدند و دهها نفر نیز زخمی شدند.

مهرماه سال گذشته نیز یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و نیروهای مردمی یمن یک فروند ناو جنگی امارات متحده عربی را در آب‌های باب‌المندب منهدم کردند.

در این حمله ناو امارات در تنگه باب‌المندب در جنوب دریای سرخ غرق شد و دیگر ناوهای ائتلاف سعودی به‌سرعت منطقه را ترک کردند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال109 روز قبل