ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۳۶

زلزال 2

ارتش یمن در پاسخ به جنایت‌های رژیم آل‌سعود با موشک‌های زلزال۲ به محل تجمع نیروهای عربستان در استان عسیر شلیک کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المسیره، نیروهای یمنی در ادامه حملات تلافی‌جویانه خود به مواضع نظامیان سعودی، با شلیک موشک زلزال۲ محل تجمع نیروهای عربستان را در استان عسیر هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش و گروه‌های مردمی همچنین با شلیک موشک صرخه (فریاد) پایگاه نظامی المعزاب در استان جیزان در جنوب عربستان سعودی را هدف قرار دادند.

هنوز گزارشی از تلفات و خسارت‌های احتمالی این حملات موشکی به مواضع نیروهای سعودی منتشر نشده است.

نیروهای یمنی بارها به‌تلافی حملات مرگبار سعودی‌ها به مناطق عمدتاً غیرنظامی، پایگاه‌های نظامی و محل تجمع مزدوران سعودی را با حملات موشکی هدف قرار داده‌اند.

سعودی‌ها در تازه‌ترین جنایات خود در یمن، روز دوشنبه یک بیمارستان را در منطقه عبس در استان حجه هدف قرار دادند که در این حمله بیش از ۲۵ نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین روز شنبه مدرسه‌ای را در حومه شهر حیدان در استان صعده در شمال یمن هدف قرار دادند؛ براساس اعلام سازمان پزشکان بدون مرز در این حمله مرگبار دست‌کم ۱۰ دانش‌آموز کشته و ۲۸ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین شبکه خبری المسیره یمن گزارش داد، تک‌تیراندازان یمنی روز دوشنبه ۲ نظامی سعودی را در منطقه بیت الرمادی در الخوبه در استان جیزان عربستان به هلاکت رساندند.

این شبکه خبری همچنین از کشته شدن دست‌کم ۳۲ تن از مزدوران سعودی در حملات مبارزان انصارالله و نیروهای ارتش یمن خبر داده است.

این مزدوران سعودی در درگیری روز یکشنبه با مبارزان انصارالله در استان‌های مأرب، جوف و بیضا کشته شدند.

این گزارش می‌افزاید در این درگیری همچنین ۹۱ مزدور سعودی زخمی شدند.

ائتلاف سعودی حملات مرگبار خود به کشور فقیر یمن را با هدف بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی این کشور، از فروردین ۱۳۹۴ آغاز کرده است. عربستان در این جنگ از تسلیحات ممنوعه، ازجمله بمب‌های خوشه‌‎ایِ تولید آمریکا و بریتانیا، استفاده کرده است که بر اثر آن در حدود ۱۰ هزار نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

در این حملات علاوه بر مرگ هزاران نفر، بسیاری از زیرساخت‌های یمن، از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و کارخانه‌ها، تخریب و زمینۀ گسترش گروه‌های تروریستی از جمله القاعده، در این کشور فراهم شده است.

انتهای پیام/.*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال189 روز قبل