ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم از دمشق گزارش می‌دهد

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۲:۴۳

ارتش سوریه

با پیشروی نیروهای ارتش سوریه و حامیان آن به‌سمت محله «بنی‌زید» در شمال حلب افراد مسلح درخواست انتقال امن آنان از صحنه‌های نبرد را مطرح و اعتراف کردند که دیگر توان مقاومت ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، اطراف شهرک «بنی‌زید» در شمال حلب از نیمه‌شب گذشته تاکنون صحنه درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و مقاومت با گروههای تروریستی است که حاصل آن سردرگمی تروریست‌ها در برخی مناطق و اعتراف به ناتوانی برای ادامه نبردها بوده است، در همین ارتباط برخی اخبارهای رسیده از این منطقه حاکی از این است که نیروهای ارتش تحت پشتیبانی حملات موشکی گسترده بر مواضع تروریست‌ها برخی محله‌ها را هدف قرار داده و چند ساختمان را تحت کنترل خود در آورده‌اند.

همچنین منابع میدانی ارتش سوریه اعلام کردند که نیروهای ارتش با کمک متحدان و با آغاز عملیات ضربتی، بخش‌های گسترده‌ای از کوی جوانان در محله بنی‌زید را تحت کنترل خود در آورده‌اند در نتیجه دهها نفر از تروریست‌ها که سردرگم مانده‌اند، پا به فرار گذاشته‌اند.

اعتراف افراد مسلح به ناتوانی ادامه نبردها

با توجه به این تحولات تعدادی از افراد مسلح با نیروهای ارتش مستقر در گذرگاه «بستان القصر» وارد گفت‌وگو شده‌اند تا امنیت عقب‌نشینی و انتقال آنان از حلب به حومه غربی آن و نیز ادلب را فراهم کنند.

افراد مسلح تأکید دارند که با کشته شدن دهها نفر از نیروها و مجروح شدن تعدادی دیگری از آنان به‌اضافه فرار فرماندهان از میدان نبرد توان مقاومت ندارند.

این در حالی است که یگان‌های کُرد روز گذشته خیابان مخابرات و کوی جوانان در همسایگی محله «الشیخ مقصود» واقع در حومه شمالی حلب را تحت کنترل خود در آورده و تعدادی از تروریست‌های النصره و جنبش موسوم به «نورالدین الزنکی» را به هلاکت رساندند به‌گونه‌ای که نبردهای ارتش سوریه در اطراف محله بنی‌زید تسهیل شد.

اهمیت موقعیت راهبردی بنی‌زید

محله بنی‌زید موقعیت راهبردی مهمی دارد زیرا به‌دلیل ارتفاع بالا بر بخش‌های زیادی از مناطق غربی حلب اشراف دارد در نتیجه برای زیر نظر گرفتن نبردهای آینده حائز اهمیت است.

با این توضیحات پس از تسلط ارتش بر بنی‌زید، افراد مسلح به‌میزان زیادی قدرت آتشبار خود را از دست می‌دهند به‌اضافه اینکه تروریست‌ها از حلب مناطق مسکونی آن را  زیر آتش حملات خود قرار می‌دادند که تاکنون موجب جان باختن صدها تن از اهالی این شهر و مجروح شدن تعداد دیگری از آنان شده است.

در این میان آزادسازی بنی‌زید به‌مثابه نقطه آغاز فروپاشی فراگیر سایر تروریست‌های باقی‌مانده در محله‌های شرقی حلب است.

این پیشروی سریع ارتش سوریه و متحدان آنان مهر تأییدی بر این است که عملیات نظامی متوقف نخواهد شد به‌ویژه اینکه در چارچوب این عملیات باید مواضع اصلی مرتبط با نبردهای آینده به‌سمت غرب یا همان مناطق «حیان»، «عندان» و «کفر حمره» ادامه یابد و باید در نظر داشت که تسلط بر این مناطق پس از تثبیت پیشروی‌های کنونی در شمال حلب اولویت دارد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال177 روز قبل