ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اظهارات ژنرال «جوزف وُتل» فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه با واکنش تندی از سوی مقامات دولتی ترکیه مواجه شد.

ووتل روز پنجشنبه در نشست امنیتی «آسپن» در خصوص اوضاع کلی ترکیه گفت: «ترکیه بی‌شک یکی از کشورهای کلیدی در مبارزه با داعش است ولی ما از بی‌ثباتی موجود در این کشور بسیار نگران‌ایم.»

وی  ضمن پاکسازی خواندن اقدامات پسا-کودتای اردوغان، آن را برای مبارزه با داعش مضر خواند و گفت: «برخی از افسران ترکیه‌ای مسئول ارتباط با ارتش آمریکا، دستگیر شده‌اند.»

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه با «تاسف‌بار» خواندن اظهارات ووتل، گفت: «اگر آنها (آمریکایی‌ها) بپرسند نبرد با داعش بخاطر پاکسازی ارتش تضعیف شده، ما عکس آن را می‌گوییم.»

چاووش‌اوغلو تاکید کرد زمانی که ارتش پاک شود، در این نبرد، بسیار قابل اعتمادتر و موثر می‌شود.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز در پاسخ به این ژنرال آمریکایی گفت: «آیا تو مسئول تصمیم‌گیری در این باره هستی؟ تو چه کی هستی؟ بجای آنکه از دولت ما بخاطر عقب راندن کودتا تشکر کنی، با طراحان آن می‌ایستی؟ طراح (اصلی) کودتا در کشور تو است. شما به او در آنجا پناه داده‌اید.»

«بینالی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه نیز با اشاره به پناهندگی «فتح‌الله گولن» طراح اصلی این کودتا در آمریکا تصریح کرد: «دشمن، در آنکارا و استانبول نیست.»

انتهای پیام/خ

http://fna.ir/W6US8L

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,