ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دو مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کردند که نظامیان این کشور ‌مدت‌ها بعد از مغلوب کردن داعش نیز در خاورمیانه باقی می‌مانند.

به نوشته وبگاه «میلیتری تایمز» «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در پنتاگون گفت: «آن‌چه که آشکار و واضح می‌باشد این است که ما مدتی در آن منطقه باقی خواهیم ماند.»

کارتر در پاسخ به سئوال یک نظامی آمریکایی مستقر در بغداد، پایتخت عراق گفت: «مطمئن باشید ما در منطقه محل  استقرار شما بعد از مغلوب کردن داعش نیز باقی خواهیم ماند.»

کارتر در بخش دیگری از سخنان خود در جمع نیروهایی آمریکایی حاضر در عراق با نام بردن از ایران به عنوان تهدید علیه آمریکا گفت که آمریکا ورای داعش نگرانی‌های بسیاری را در خاورمیانه دارد.

وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: «داعش مشکل بزرگی است اما ما قصد داریم از طریق شکست دادن آن‌ها از خود محافظت  کنیم. البته ما ایران را نیز آنجا داریم. ما مواردی دیگر را در خاورمیانه داریم.»

 در همین زمینه «ژنرال جوزف دانفورد» رییس ستاد  مشترک ارتش آمریکا نیز  تصریح کرد که ارتش آمریکا در منطقه و احتمالا در عراق برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

 دانفورد گفت که پنتاگون باید چگونگی توسعه دائمی بیشتر ساختار فرماندهی و کنترل عملیات در خاورمیانه را در نظر گیرد.

انتهای پیام/

 

 

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,