ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

‌مقصود اسعدی سامانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: پس از بروز مشکلاتی در نقدی کردن ارائه سوخت به هواپیماها و دریافت پول سوخت پای پرواز که از روز گذشته اجرایی شده بود، از امروز فعلاً این پروژه با همکاری شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی‌ متوقف شد.‌

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود:‌ فعلاً طرح نقدی‌شدن پرداخت هزینه سوخت هواپیماها در راستای ‌بررسی بیشتر و تداوم روش گذشته متوقف شده است‌.

وی ادامه داد: روشی که از اول فروردین ماه امسال در ارائه سوخت هواپیماها پیاده می‌شد، مناسب بود و فعلاً همان روش ادامه می‌یابد.

به گزارش فارس، روز گذشته طبق وعده شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی‌ پروژه ارائه سوخت به هواپیماهای ایرلاین‌‌های داخلی به صورت نقدی و در ازاء دریافت پول آن هم از طریق دستگاه کارت‌خوان و با کارت بانکی اجرا شده بود؛ اجرای این روش روز گذشته در برخی پرواز‌ها خلل‌ ایجاد کرد و موجب بروز تأخیرات پروازی شد.

‌سیستمی که تا پیش از این درباره ارائه سوخت به هواپیماها پیاده می‌شد بدین ترتیب بود که در هماهنگی‌‌ بین ایرلاین‌ها و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اول فروردین ۱۳۹۵ همه ایرلاین‌ها بابت پرداخت پول سوخت به شرکت پالایش و پخش ضمانت‌نامه دادند، ضمن آنکه یک ماه بعد از وصول صورتحساب، نسبت به پرداخت پول سوخت اقدام می‌کردند، ‌‌بدین ترتیب شرکت‌های هواپیمایی‌ مدیریت سوخت خود را ‌با این روش تنظیم کرده بودند و پرداخت بهای سوخت‌های دریافتی به صورت جاری و طبق زمان مشخص انجام می‌شد.

بدین ترتیب پس از توقف ارائه سوخت‌رسانی نقدی و دریافت بهای سوخت پای پرواز، سیستم ارائه سوخت هواپیماها و دریافت هزینه، فعلاً به همین روش قبلی بازگشت.

انتهای پیام/ب

http://fna.ir/NJE777

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,