ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

افکارعمومی سعودی آماده پذیرش شکست در یمن می‌شوند

۱۳ مهر ۱۳۹۵ – ۰۰:۰۲

الیمن

رسانه‌های سعودی به صراحت به خسته‌شدن جنگ‌افروزان عرب به سرکردگی آل سعود از طولانی شدن تجاوزات نظامی‌شان به کشور عربی فقیر یمن اذعان کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌نگاهی به مطالب و خبرهای رسانه‌های سعودی به خوبی نشان می‌دهد که مردم عربستان و رژیم سعودی به عنوان سرکرده جنگ‌افروزانی که از یک سال و نیم پیش جنگ ویرانگر و خونینی را علیه کشور عربی فقیر یمن به راه انداخته‌اند، از طولانی شدن آن و نرسیدن به هیچ یک از اهداف ترسیم شده برای آن خسته‌ شده‌اند.

در این زمینه الوطن بدون اشاره به شکست آل سعود در برابر مردم یمن و بی‌نتیجه بودن تجاوزات نظامی، از یمنی‌ها خواست همگی از مواضع حزبی و گروهی دست برداشته، چرا که در غیر این صورت کشورشان به وضعیت سومالی یا افغانستان دچار خواهد شد.

این رسانه که برای پایان جنگ علیه یمن ابراز  امیدواری کرده است، به صراحت از ناامیدی و خسته شدن مردم عربستان از طولانی شدن جنگ و ضعف و ناتوانی رژیم سعودی و متحدانش در یکسره کردن جنگ به نفع خود پرده برداشت و نوشت : پس از شکست تلخ مذاکرات یمنی یمنی و اعلام تشکیل شورای ریاست جمهوری از سوی عبدالله صالح و حوثی‌ها، شاهد خسته شدن برخی(اشاره به مردم عربستان) از طولانی‌تر شدن بحران و دورنمای تاریک نبرد و یکسره نشدن نبرد در صنعا و تعز هستیم، حتی برخی از این افراد و طرف‌ها به صراحت از علاقه‌مند نبودن کشورهای ائتلاف به ویژه پادشاهی عربستان سعودی برای یکسره کردن نبرد سخن گفته‌اند و برخی دیگر هم گفته‌اند پادشاهی سعودی در ورطه جنگ گرفتار شد، جنگی به مثابه دامی برای فرسایش و تضعیف توانمندی‌های نظامی و مادی عربستان است و برخی از این افراد بر ضرورت عقب‌نشینی فوری از یمن و رها کردن امور یمن به خود یمنی‌ها تاکید می‌کنند.

الوطن در عین حال برای توجیه ادامه جنگ‌‌افروزی در یمن و متقاعد کردن مردم عربستان برای ادامه کشتار و ویرانگری در این کشور عربی فقیر مدعی شده است اگر حوثی‌ها بر یمن مسلط شوند، این کشور به نسخه‌ای از عراق تبدیل شده و ایران بر آن مسلط خواهد شد، این ادعا بارها از سوی متجاوزان برای مشروعیت‌بخشی به جنایات آل سعود علیه مردم بی‌دفاع و بیگناه یمن تکرار شده است.

الوطن بر نارضایتی جنگ‌افروزان سعودی از نتایج و پیامدهای جنگ‌شان علیه مردم یمن در عین حال اعتراف کرده است که ائتلاف عرب به سرکردگی سعودی‌ها قادر به یکسره کردن جنگ علیه یمنی‌ها به نفع خود نیست و تنها راه این است که همه یمنی‌ها موضع یکپارچه‌ای اتخاذ کنند(اعتراف به همبستگی مردم یمن با ارتش و کمیته‌‌های مردمی انصارالله)،زیرا ائتلاف تا زمانی که یمنی‌ها حمایت صادقانه‌ای از ائتلاف(جنگ افروزان سعودی) نداشته باشند، امکان رسیدن ائتلاف به اهدافش وجود ندارد.

الوطن با توهین آشکار به مردم یمن و قبیله‌ای خواندن فضای حاکم بر این کشور و توصیف این فضا به  عنوان شرارت محض اعتراف کرده است تا زمانی که مردم یمن با ائتلاف متجاوزان عرب به سرکردگی سعودی‌ها همراه و همسو نشوند، آنها هرگز قادر به یکسره کردن جنگ به نفع خود نخواهند بود.

این رسانه به خیانت مزدوران یمنی آل سعود به یکدیگر و اختلاف و درگیری آنها بر سر پول‌ها و سلاح‌های اهدایی سعودی‌ها اذعان کرد.

الوطن با نگرانی نوشته است اگر مردم یمن در کنار ائتلاف قرار نگیرند، ائتلاف هرگز نمی‌تواند جنگ را به نفع خود یکسره کند و این جنگ‌ سال‌های طولانی به همین روند ادامه خواهد یافت و شاید کشورهای ائتلاف مجبور شوند از یمن دست برداشته(جنگ علیه یمن را پایان داده) و تنها به حمایت از مرزهای یمن بسنده کرده و یمنی‌ها را به حال خود رهاکنند.

این رسانه سعودی از این‌که مردم یمن با متجاوزان همراه نیستند و تظاهراتی در حمایت از آل سعود و جنگ افروزی‌اش برگزار نمی‌کنند، انتقاد کرده است.

همزمان با این مقاله‌ها و تحلیل‌هایی که بر خسته شدن متجاوزان سعودی از طولانی شدن جنگ و ناامیدی آنها از نرسیدن به اهدافشان تصریح می‌کند و البته در حال آماده‌سازی افکارعمومی عربستان و دیگر کشورهای عربی برای پذیرش خفت شکست نهایی و پایان جنگ‌افروزی علیه مردم یمن هستند، عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی فراری یمن که همچنان در کاخ‌های آل سعود دوران خفت‌بار حیاتش را می‌گذراند، به صراحت خواستار صلح و پایان جنگ شد و از نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن خواست برای برقراری صلح و آتش بس تلاش کند.

منصور هادی مدعی شده است دولت وی برای رسیدن به صلح جادی که در لابلای آن بذرهای جنگ نباشد، علاقه‌مند است.

اظهارات منفعلانه منصور هادی نشان دهنده ناامیدی و سرخوردگی وی از ادامه ناکامی و شکست‌های مزدوران وابسته به آل سعود در برابر  ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و ناتوانی متجاوزان سعودی در یکسره کردن جنگ به نفع خود حکایت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال143 روز قبل