ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۲

تظاهرات در ارمنستان بعد از گروگان گیری مخالفان

در درگیری بین نیروهای پلیس ارمنستان و معترضان در اطراف ساختمان پلیسی که توسط مردان مسلح از اوایل جولای تاکنون تصرف شده، حداقل ۶۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، تظاهرات معترضان در حمایت از افراد مسلحی که یک ساختمان پلیس در شهر ایروان پایتخت ارمنستان را از اوایل جولای تاکنون تصرف کرده‌اند، به خشونت کشیده شد و تلاش پلیس برای متفرق کردن معترضان منجر به زخمی شدن حداقل ۶۰ نفر شده است.

خشونت‌های جمعه پس از آن آغاز شد که تظاهرات کنندگان قصد ورود به منطقه‌ای را داشتند که پلیس آن را مسدود کرده بود. چندین خبرنگار نیز در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند. گزارش‌ها حاکی است که چند نفر که لباس غیرنظامی پوشیده بودند، اقدام به ضرب و شتم خبرنگارانی کرده‌اند که تظاهرات خشونت‌آمیز روز گذشته را پوشش می‌دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد: ۶۰ نفر در نتیجه درگیری‌های خشونت‌آمیز روز جمعه در ایروان در بیمارستان بستری شده‌اند.

نیروهای پلیس ارمنستان از چند روز قبل اطراف ساختمان را محاصره کرده و خیابان‌های منتهی به این ساختمان را مسدود نموده‌اند.

افراد مسلح تاکنون حاضر به تسلیم نشده‌اند. این حمله با هدف آزادسازی "جیریر سفیلیان" رهبر مخالفان ارمنستان انجام شده است، وی ۲۰ ژوئن به‌اتهام توطئه برای تصرف چند ساختمان دولتی و تأسیسات مخابراتی در ایروان بازداشت شده است.

طرفداران سفیلیان پیش از این اعلام کرده بودند که قصد دارند با تحریک یک گروه مسلح شورشی، وضعیت و شرایط را در ارمنستان تغییر دهند. افراد مسلح خواستار استعفای سرژ سرگیسیان رئیس جمهور ارمنستان شده‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال206 روز قبل