ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در سایه اخبار متعدد و مختلف نبردهای میدانی در شمال سوریه، ارتش این کشور در شرق دمشق در حال انجام عملیات مهمی است که در صورت موفقیت، دست تروریست‌های وابسته به عربستان از شرق دمشق کوتاه می‌شود.

نیروهای ارتش سوریه و دفاع ملی در ادامه عملیات در نزدیکی شهرک مهم «دوما» در ریف شرقی دمشق، پس از بازپس گیری مزارع حومه شهرک حوش نصری و تثبیت مواضع خود در این منطقه، از عصر یکشنبه حملات وسیعی را به مواضع جیش الاسلام آغاز کردند.

این عملیات از محور مزارع حوش نصری آغاز شد و بعد از چند ساعت درگیری، بامداد امروز ارتش موفق شد با پاکسازی مزارع غربی، راه امدادرسانی به تروریستها را از مسیر ارتباطی  شهرک های الریحان_الشیفونیه قطع کند.

دهها تروریست جیش الاسلام در این درگیری کشته و زخمی شدند اما تا کنون آمار دقیقی از منابع میدانی به دست گروه بین‌الملل فارس نرسیده است.

اندازه واقعی    

آخرین خبرها حاکیست که نیروهای پشتیبانی سوری در حال تثبیت مواضع آزاد شده و گروه های پیشتاز در حال پیشروی به سمت شهرک الشیفونیه هستند.

در صورت پاکسازی روستای راهبردی الشیفونیه نیروهای سوری به ۳٫۵ کیلومتری بزرگترین پایگاه تروریست های جیش الاسلام(آخرین پایگاه نیروهای وابسته به عربستان در دمشق) می رسند.

همچنین با پاکسازی این شهرک راه امداد رسانی تروریستها از شهرک دوما به مناطق جنوب شرقی غوطه شرقی از جمله شهرکهای «حوش صالحیه و اوتایا» دچار مشکل خواهد شد.

موقعیت «دوما» / اندازه بزرگتر اینجا    

 

انتهای پیام/ص

 

http://fna.ir/3CEMTQ

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,