ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیرکل مشارکت‌های وزارت ورزش خبر داد

۰۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۳۸

رضا حجتی

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر ۲۹ مورد آسیب اجتماعی در سطح کشور احصاء شده که در تمامی این موارد روند رو به رشدی را شاهد هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رضا حجتی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد امور جوانان در اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد ساماندهی امور جوانان دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی است که این ویژگی‌ها در راستای حل مشکلات جوانان در سطح کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که هدف از تشکیل شورای عالی جوانان نیز تعامل و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی به منظور فعالیت در راستای حل مشکلات جوانان است.

وی گفت: متأسفانه در حال حاضر نرخ شیوع آسیب‌های اجتماعی در کشور بالا بوده و برای مقالبه با این موضوع ۲۹ مورد آسیب اجتماعی در سطح کشور احصاء و شناسایی شده که در اکثر این موارد روند رو به رشدی را شاهد هستیم که تمامی تلاش ما در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ریزی شده ولی در این راه نیز مشکلاتی وجود دارد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان افزود: در واقع آسیب‌های اجتماعی یک روزه به وجود نمی‌آید بلکه این آسیب‌ها در طول ۳ یا ۴ سال در جامعه شکل می‌گیرد که باید به این مسائل توجه جدی شود چرا که آسیب‌های اجتماعی ناشی از عدم توجه به دغدغه‌های جوان به وجود آمده و باید به نقش اجتماعی جوانان اهمیت داده شود.

حجتی تصریح کرد: مشکلات اصلی جوانان در کشور شامل اشتغال، ازدواج و تأمین مسکن می‌شود که باید برای ایجاد نشاط و امید در بین جوانان، اقدامات لازم انجام شود که این موضوع نیازمند همت همگانی و ورود دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای حل این مشکلات دارد.

وی بیان کرد: جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد درک مناسبی از موضوع کارآفرینی اجتماعی ندارند که در این راستا کارگاهی با موضوعی کارآفرینی اجتماعی برگزار می‌کنیم تا جوانان بتوانند محصولات و ایده‌های خود را تبدیل به تجارت کرده و برای خود اشتغال ایجاد کنند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال146 روز قبل