ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

واشنگتن پست بررسی کرد

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۰:۰۸

ترامپ کلینتون

به نوشته واشنگتن پست به نظر می رسد با وجود تمامی تدابیر در نظر گرفته شده، امکان دستکاری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «ویلیام آر. سوئینی» در روزنامه واشنگتن پست، از امکان دستکاری نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط نامزد بازنده و زیر سوال رفتن یکپارچگی روند رای گیری در این کشور خبر داد.

وی در ابتدا، نوشت: بنیاد بین المللی نظامهاى انتخاباتى (IFES) از یکپارچگی سیاسی و انتخاباتی بیش از ۱۴۵ کشور جهان در طول نزدیک به ۳۰ سال گذشته حمایت کرده است. با وجود روش های دقیق برای شناسایی نقاط آسیب پذیر در جریان انتخابات و وجود کنوانسیون های بین المللی که از سلامت انتخابات در کشورها حمایت می کنند، همچنان شاهد موارد متعددی از اعتراض به تقلب در انتخابات هستیم.

دموکراسی های در حال توسعه، بیش از همه در معرض چنین چالش هایی هستند. در این کشورها چارچوب قانونی در اغلب موارد مبهم است و امکان دستکاری در نتایج انتخابات وجود دارد. عدم امنیت، عدم پاسخگویی و مصونیت در برابر قانون نیز به این مشکل دامن می زند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا با آسیب پذیری های مهمی روبرو است که می تواند آزمونی جدید برای دموکراسی در این کشور باشد.

با توجه به ترکیب کنونی دیوان عالی آمریکا که شامل چهار لیبرال در برابر چهار محافظه کار است، مرجع رسیدگی به شکایات انتخاباتی در این کشور، به میزان قابل توجهی آسیب پذیر است.

اگر یکی از نامزدهای انتخاباتی به هر دلیلی از تخلف در جریان انتخابات شکایت کند، باید درخواستی را تقدیم دادگاه عالی ایالتی کند که این تخلف انتخاباتی در آن روی داده است. در نهایت، مرجع نهایی رسیدگی به این شکایت، مانند آنچه در سال ۲۰۰۰ در رقابت میان جورج بوش و ال گور روی داد، دیوان عالی آمریکا است.

با این حال، در حال حاضر بر خلاف سال ۲۰۰۰، هیچ گروهی اکثریت را در این دادگاه ندارد و اگر قرار باشد براساس رویکرد ایدئولوژیک اعضای دیوان عالی آمریکا رای صادر شود، تصمیم گیری دراین باره به بن بست خواهد رسید. از این رو تصمیم گیری به دادگاه های ایالتی محول خواهد شد. این مساله می تواند زمینه ساز تصمیمات متناقض در ایالت های گوناگون، بازشماری آرا و جدال های حقوقی شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال169 روز قبل