ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سرویسهای امنیتی در اروپا در حال بررسی بازگشت هزاران ترویست به خاک کشورهای این قاره بعد از شکستهای داعش در عراق و سوریه هستند. 

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مقامهای سرویسهای امنیتی اروپا ضمن بیان اینکه بازگشت این تروریستها به خاک کشورهای اروپایی این کشورها را با تهدیدهای امنیتی رو به رو خواهد کرد بر ضرورت داشتن رویکردی هماهنگ برای مقابله با این بحران قریب الوقوع تأکید کرده اند.

این رسانه علی رغم این، تعداد ترویستهایی که تا کنون، بعد از شکست های سنگین داعش در عراق و سوریه به اروپا بازگشته اند را انگشت شمار توصیف کرده است. طبق آمارهای این روزنامه، تا کنون تعداد تروریستهایی که به انگلیس بازگشته اند هنوز دو رقمی نشده است. 

از زمان آغاز جنگ در سوریه، حدود ۲۷۰۰۰ پیکارجوی خارجی به گروه تروریستی داعش پیوسته اند. بین پنج تا هفت هزار نفر هم برای پیوستن به سایر گروه های تروریستی مانند جبهه النصره به سوریه رفته اند. 

به گفته مقامهای کشورهای اروپایی استفاده این گروه ها از کودکان برای انجام اعمال تروریستی موضوعی است که نگرانی ها در این باره را بیشتر می کند. 

یک مقام بلندپایه انگلیسی می گوید: «سن بعضی از کسانی که برای انجام این اعمال مجرمانه به خدمت گرفته می شوند پایین تر از سن قانونی مسئولیت پذیری کیفری در بسیاری از کشورهای اروپایی است.» 

انتهای پیام/ * 

 

http://fna.ir/Y3IJXU

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,